Patenty Rejestracja łodzi

Walne Zgromadzenie Delegatów PZMWiNW przyjęło sprawozdanie Zarządu za 2021 rok

W Warszawie obradowało Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Delegaci jednogłośnie przyjęli Sprawozdanie Zarządu i Sprawozdanie Finansowe za 2021 rok, ocenione przez Biegłego Rewidenta.

więcej...

Tak zwany „Doubleheader”, czyli podwójna runda MŚ F1 za nami

24 i 25 września w San Nazzaro odbyły się dwa tegoroczne wyścigi wodnej Formuły 1. Tego weekendu na pewno nie będzie dobrze wspominał Bartłomiej Marszałek, którego nie omijały problemy techniczne. Polak w sobotę był ósmy, a w niedzielę nie ukończył grand Prix Włoch.

więcej...

Polacy zdominowali motorowodne MŚ w klasie OSY400 – medale Rochowiaka i Strumnika

Znakomicie zaprezentowali się we włoskim San Nazzaro reprezentanci Polski w sporcie motorowodnym. Mistrzostwa świata w klasie OSY400 wygrał Jakub Rochowiak, a wicemistrzem został Cezary Strumnik. Trzeci z Polaków startujących w tym czempionacie Michał Poźniak zakończył zawodny na 9 pozycji.

więcej...

Marcin Zieliński ze srebrem, Sebastian Kęciński z brązem MŚ!!!

Na rozstrzygnięcie rywalizacji motorowodnych mistrzostw świata Formuły 500 i Formuły 125 mieliśmy czekać do początku października. Właśnie wtedy miały się odbyć ostatnie w 2022 roku eliminacje tych klas. Zawody w Boretto zostały jednak odwołane, a to oznacza, że medalistów poznaliśmy już w tym tygodniu. Marcin Zieliński został wicemistrzem świata F500, a Sebastian Kęciński kończy sezon z brązowym medalem MŚ F125.

więcej...

Podwójna runda MŚ F1H2O w San Nazzaro

Zbliżający się weekend motorowodny w San Nazzaro to sporo emocji z udziałem Polaków. O MŚ OSY400 i starcie w zawodach Cezarego Strumnika, Michała Poźniaka i Jakuba Rochowiaka pisaliśmy wcześniej TUTAJ. Zawody we Włoszech to także dwukrotne Grand Prix wodnej Formuły 1 z Bartłomiejem Marszałkiem.

Wyniki 3. eliminacji MMMP – Chodzież 2022

W Chodzieży odbyła się 3. eliminacja Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski. Tym razem rywalizacja toczyła się aż w pięciu klasach: OSY400, GT30, GT15 i P-750 i O125.

więcej...

PZMWiNW w Sejmie RP o sportach wodnych i problemach dot. turystyki wodnej

W lipcu br. przedstawiciele PZMWiNW wzięli udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Podczas posiedzenia zostały zaprezentowane osiągnięcia sportowe oraz dyscypliny jakimi opiekuje się nasza organizacja. Lwią część prezentacji poświęciliśmy na przedstawienie największych problemów w obszarze turystyki wodnej.

więcej...

więcej...

więcej...

Najbliższa sobota w Chodzieży? Czemu nie!!!

17 września na jeziorze Miejskim Chodzieskim zostanie rozegrana 3. eliminacja Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski. Niemal przez cały dzień będzie można podziwiać w akcji najlepszych polskich motorowodniaków, którzy walczą o medale w sezonie 2022. Rywalizacja toczyła się będzie aż w 5 klasach, co zapewni dużą różnorodność i moc atrakcji na wodzie dla kibiców.

więcej...

Jakub Skrzypek z medalem MŚ Formuły Przyszłości

Dobra wiadomość dotarła do nas z niemieckiego miasta Brandenburg, gdzie zakończył się ME i MŚ w motorowodnej Formule Przyszłości (UIM Formula Future). Jakub Skrzypek wywalczył dla Polski brązowy medal mistrzostw świata w slalomie równoległym (klasa 5 - zawodnicy w wieku 16-18 lat).

więcej...

więcej...

Cezary Strumnik broni tytułu MŚ w klasie OSY400

Włoskie San Nazzaro czeka na najlepszych na najlepszych zawodników globu w motorowodnej klasie OSY400. W najbliższy weekend odbędą się tam MŚ. Polacy od lat nalezą do ścisłej czołówki w popularnych „OSACH”, czego potwierdzeniem są wyniki z zeszłego sezonu. Właśnie przed rokiem mistrzem świata został Cezary Strumnik, który teraz deklaruje, że nie zamierza schodzić z najwyższego stopnia podium.

więcej...

Zawiadomienie o zwołaniu WZD PZMWiNW na 28.09.2022 r.

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego uprzejmie informuje, że w dniu 28 września 2022 r. (środa) o godzinie 12:45 w pierwszym terminie lub o godzinie 13:00 w drugim terminie, zwołuje Walne Zgromadzenie Delegatów. Szczegóły znajdą Państwo poniżej.

więcej...

MŚ i ME Formuły Przyszłości 2022 na start!

Brandenburg nad rzeka Hawelą, położony niespełna 90 kilometrów na zachód od Berlina będzie gospodarzem mistrzostw świata i mistrzostw Europy motorowodnej Formuły Przyszłości, czyli rywalizacji stworzonej przez federację UIM dla najmłodszych zawodników. W tej formule z sukcesami startują Polacy. Na zawody do Niemiec wybrała się dwunastoosobowa reprezentacja.