Apel do motorowodniaków

Apel do motorowodniaków: przeglądy techniczne mogą uchronić Was przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich zwróciła się do naszego Związku, by w sposób szczególne zwrócić uwagę wszystkich użytkowników  - w szczególności  właścicieli i armatorów statków sportowo-turystycznych - na zabezpieczenie przeciwpożarowe jednostek pływających.

Przeprowadzona przez Państwową Komisję Badań Wypadków Morskich analiza dowiodła, że wypadki na skutek pożaru są najczęściej spowodowane przez niedocenianie zagrożenia pożarowego i lekceważenie przez niektórych żeglarzy obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Nasz apel kierujemy do wszystkich użytkowników statków sportowo-rekreacyjnych będących armatorami łodzi motorowych. Zachęcamy i zalecamy zgłaszanie się do Inspektorów Nadzoru Technicznego Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (wykaz inspektorów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, link poniżej:  http://www.motorowodniacy.org/rejestracja_lodzi/inspektorzy.html) w celu dokonania nieobowiązkowych przeglądów ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z ochroną przeciwpożarową. Dotyczy to przede wszystkim statków z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi przyczepnymi oraz wbudowanymi na stałe w kadłub, ale także statków posiadających jakąkolwiek instalację LPG (silniki, instalacje grzewcze, czy kuchenne).

Z pewnością dzięki takiemu przeglądowi będą Państwo mogli spokojnie i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z uroków wypoczynku i rekreacji nad wodą.

W żadnym wypadku nie powinniśmy pomijać kwestii bezpieczeństwa, a sprawna instalacja paliwowa, elektryczna, czy gazowa oraz właściwe wyposażenie przeciwpożarowe to podstawy bezpiecznej żeglugi.

ZACHĘCAMY DO DOKONYWANIA PRZEGLĄDÓW WSZYSTKICH JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH

***

Zalecenia Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich skierowane między innymi do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego zostały umieszczone w Raporcie Końcowym 29/14 dotyczącym „bardzo poważnego wypadku morskiego” (jacht motorowy BGSPORT) – całkowita utrata jachtu na skutek pożaru w przystani jachtowej Marina Gdynia w dniu 8 sierpnia 2014 roku.

Informacje kontaktowe
adres, telefon, email,
godziny otwarcia.

Polski Zwiazek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
ul. Nowogrodzka 40
00-691, Warszawa

Telefony:
+48 22 617 09 84 (sekretariat - główny numer)
+48 22 616 16 37 (sekretariat - centrala)
+48 501 498 935 (rejestracja łodzi)
+48 22 617 44 49 (patenty i licencje)
+48 503 188 501 (dział sportowy)

poniedzialek – piatek: 9:00 – 16:00

Cennik oplat rejestrowych.
Pobierz aktualny cennik oplat rejestrowych.

background