-

Artykuły

II eliminacja Pucharu Polski w Wakeboardzie

W najbliższą sobotę, 2 lipca, wszystkich miłośników tricków na desce wakeboardowej zapraszamy na drugą edycję Pucharu Polski  w wakeboardzie za motorówką. Impreza ta odbędzie się po raz pierwszy na malowniczym Jeziorze Mikorzyńskim, które jest  wprost stworzone dla wakeboardu. Jego podłużny kształt i wąski profil uniemożliwia powstawanie fali nawet przy silnym wietrze. Poza tym dzięki pobliskiej elektrowni woda jest wyjątkowo ciepła.

więcej...

Odszedł Leszek Janik

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Leszka Janika, wieloletniego działacza i Prezesa Opolskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, niezwykle oddanego naszym dyscyplinom sportu.

więcej...

Puchar Polski w Wakeboardzie na Malcie

Po pierwszy raz  w centrum Poznania na urokliwym Jeziorze Malta, rozegrano pierwszą z trzech eliminację Pucharu Polski w Wakeboardzie za motorówką.
Zmienna pogoda, silny wiatr, a nawet deszcz nie zniechęcił kibiców, którzy z dużym zainteresowaniem śledzili popisy polskich zawodników.
Sędziowie najwyżej punktowali popisy Olafa Ułanowicza z klubu Wake-Fun Augustów (64 pkt.). Drugie miejsce zajął Dariusz Wawer reprezentujący Wake Crew Lublin, zaś trzecie Rafał Płaza ze szczecineckiego „Kabla”.

więcej...

Wakeboardowa Malta

 

Już  najbliższą niedzielę, 19 czerwca, pierwszy raz  w centrum Poznania na Jeziorze Malta, zagości Puchar Polski w Wakeboardzie. Najlepsi wakeboardziści z Polski będą mieli do dyspozycji 310-konną motorówkę Mastercraf. Motorówka tworzy falę, z której wybijają się uczestnicy.
 
Zawody zostaną rozegrane w systemie heatowym, czyli im dalej, tym ciekawsza staje się rywalizacja. Popisy na wodzie oceniać będą sędziowie:  Marek Łojek  i Tomek Naorniakowski,  posiadający  uprawnienia  organizacji  CWWC -  Cable Wakeboard World Council.  Impreza potrwa od 12.00 do 20.00. 
więcej...

Wybrano władze Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego

Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego wybrało nowe władze Związku. Prezesem został 64-letni Andrzej Marcinkowski. Nowy prezes od wielu lat działa w środowisku motorowodnym i narciarskim. Rozpoczynał swoją karierę jako zawodnik motorowodny, a następnie zaczął uprawiać narciarstwo wodne. Zna więc obie dyscypliny dogłębnie, ich problemy, słabe i mocne strony, co znacząco wpływa na jego podejście do tego sportu.
więcej...

Sezon nadchodzi wielkimi krokami

Za niespełna miesiąc rozpocznie się oficjalnie sezon motorowodny, a za niespełna dwa, sezon narciarski. Czas pozostały do inauguracji zawodnicy spędzają na treningach i przygotowaniu do kluczowych imprez w sezonie. W tym roku w Polsce zostaną rozegrane cztery zawody o randze mistrzostw świata i Europy: w Myśliborzu, Chodzieży oraz Żninie, a także wyścigi na wytrzymałość będące eliminacjami MŚ tzw. Endurance w Augustowie.
więcej...

Puchar Warszawy 2010 - Relacja

21 sierpnia 2010 roku na Kanałku Żerańskim odbył się Puchar Warszawy w narciarstwie wodnym (w konkurencji slalom) i wakeboardzie za motorówką – pierwsze zawody łączące te dwie dyscypliny sportu.

więcej...

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

background