-

Artykuły

Kalendarium: co, gdzie i kiedy w najbliższy weekend?

Od piątku do niedzieli moc atrakcji na wodzie i Speed on the water w wykonaniu najlepszych! Zapraszamy do Margonina (PP w wakeboardzie), Ełku (MP skuterów wodnych), Szczytna (Mazuria Cup w narciarstwie wodnym). Warto też pamiętać, że w motorowodnych ME O-500 walczy Tadeusz Haręza. Poniżej rozkład zajęć.

więcej...

Żegnamy naszego Przyjaciela i wieloletniego współpracownika

Z ogromny żalem informujemy o śmierci Zbigniewa Markiewicza (1944 - 2014). Zbigniew Markiewicz był wieloletnim sędzią międzynarodowym w sporcie motorowodnym, członkiem Komisji Sportowej i Sędziów Sportów Motorowodnych Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz członkiem Komisji Skuterów Wodnych przy Międzynarodowej Federacji Motorowodnej i Komisarza U.I.M.

więcej...

Najważniejszy start Tadeusza Haręzy w sezonie

W zbliżający się weekend nasz doświadczony zawodnik będzie walczył w Mistrzostwach Europy klasy 0-500.  W niemieckiej miejscowości Kriebstein - wszystko może się zdarzyć - mówił nam tuż przed wyjazdem na zawody Tadeusz Haręza.

więcej...

Patryk Bonder najlepszym zawodnikiem ME Formuły Przyszłości w KLASIE 3

Sześciu naszych reprezentantów walczyło w Niemczech (Duisburg, 24-27 lipca) w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy Formuły Przyszłości, czyli rywalizacji dla najmłodszych, początkujących motorowodniaków. Znakomicie w KLASIE 3 (wiek 12-13 lat) spisał się Patryk Bonder, który został najlepszym zawodnikiem w Europie.

więcej...

FOTOGALERIA: MŚ Endurance Augustów)

Jeszcze raz wracamy do Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych, które w weekend 12-13 lipca odbyły się w Augustowie. Tym razem mamy do zaprezentowania nowe zdjęcia z zawodów Necko Endurance 2014, autorstwa Zbigniewa Bartoszewicza.

więcej...

FOTOGALERIA: MŚ w klasie GT-30 i medal dla Marcina Szymczyka

Do takich chwil warto wracać! W niedzielę Marcin Szymczyk wywalczył srebrny medal Mistrzostw Świata w klasie GT-30. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z Międzyrzecza Podlaskiego, gdzie odbyła się także kolejna eliminacja motorowodnych Mistrzostw Polski.

więcej...

Gdy ucichną silniki i opadną choć trochę emocje…

Minęły już ponad dwa tygodnie od nieszczęśliwego wypadku do jakiego doszło podczas motorowodnych MŚ w klasie OSY-400 w Chodzieży. Kilka godzin później w szpitalu zmarł reprezentant Estonii Raivo Peetsman (nr łodzi 173). To był jego ostatni wyścig…

więcej...

W MŚ Endurance Polacy poza podium

Nie udało się stanąć na podium żadnemu z polskich zawodników startujących w Mistrzostwach Świata Endurance (Łodzie wytrzymałościowe). W rywalizacji mieliśmy okazję zobaczyć pięciu Polaków: czterech z nich tworzyło jeden zespół w Klasie 1 (Adrian Maniewski, Lechosław Rybarczyk, Krzysztof Baranowski i  Sławomir Skowroński), a Bartłomiej Marszałek startował w teamie z dwoma Łotyszami i Rosjaninem w Klasie 2.

więcej...

Marcin Szymczyk Wicemistrzem Świata w klasie GT-30!!!

Reprezentant Polski wywalczył srebrny medal Mistrzostw Świata podczas zawodów, które zakończyły się dziś w Międzyrzecu Podlaskim.

więcej...

Co, gdzie i kiedy w najbliższy weekend? (kalendarium)

To prawdziwy środek sezonu! W ten weekend w Polsce aż trzy ważne wydarzenia: Mistrzostwa Świata GT-30 (Międzyrzec Podlaski), Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych (Augustów) i Mistrzostwa Polski w skokach na nartach wodnych za motorówką (Przyjezierze).

więcej...

FOTORELACJA: tak było przed rokiem w Augustowie

Przygotujcie się na wielkie emocje podczas Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance 2014!!! Tak było przed rokiem. Zapraszamy do odwiedzenia naszej archiwalnej fotorelacji.

więcej...

Ostatnie pożegnanie Raivo Peetsmana

W sobotę, w Tartu w Estonii żegnaliśmy tragicznie zmarłego Raivo Peetsmana. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Chodzieży.

więcej...

Zapraszamy na Mistrzostwa Świata GT-30 (Międzyrzec Podlaski)

To kolejna ważna i ciekawa impreza zbliżającego się weekendu. Miłośnicy sportów motorowodnych będą mile widziani nie tylko w Augustowie (MŚ Endurance - klasy 1, 2, 3). Niemal równolegle odbędą się Mistrzostwa Świata GT-30 połączone z kolejną eliminacją Motorowodnych Mistrzostw Polski.

więcej...

Prędkości ponad 200 km/h, przeciążenia 8G i najlepsi piloci wodnej Formuły F1 w Polsce!

Przed nami X Jubileuszowa edycja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance 2014  (Augustów 12-13 lipca 2014).

więcej...

Adrian Maniewski wskakuje na trzecią pozycję w MŚ Formuły 4S!

To kolejna znakomita wiadomość tego weekendu. Po zawodach w Brindisi (Włochy, 2. eliminacja MŚ F4S), które zakończyły się w niedzielę, Adrian Maniewski jest trzeci w klasyfikacji generalnej. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie problemy techniczne…

więcej...

Znakomita postawa Polaków na Węgrzech!

Trzecią eliminację Mistrzostw Europy F125 zdominowali Polacy. Zawody Wygrał Marcin Zieliński, a drugi był Henryk Synoracki.  Te wyniki dają naszym realne szanse na wywalczenie medali ME. Wszystko rozstrzygnie się podczas ostatnich zawodów cyklu, które zostaną rozegrane na początku sierpnia.

więcej...

ME F125 - W rozkładzie weekendu Baja

Dziś pierwszy dzień zawodów na Dunaju (Baja, Węgry) . W trzeciej eliminacji Mistrzostw Europy F125 startuje trzech Polaków.

więcej...

Długa droga Adriana Maniewskiego na zawody…

Już w najbliższy weekend kolejny start Adriana Maniewskiego w Mistrzostwach Świata Formuły 4S. Druga tegoroczna eliminacja odbędzie się we włoskiej Brindisi. To oznacza, że nasz zawodnik musi pokonać ze sprzętem dwa tysiące dwieście kilometrów, by dotrzeć na miejsce.

więcej...

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

background