-

Artykuły

Synoracki szósty w MŚ

W San Nazzaro we Włoszech zostały rozegrane Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie O-125, w których wzięło udział dwóch Polaków: świeżo upieczony mistrz Europy w klasie O-175 – Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań) oraz Marcin Zieliński (LOK Szczecin).

więcej...

Odszedł Leszek Janik

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Leszka Janika, wieloletniego działacza i Prezesa Opolskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, niezwykle oddanego naszym dyscyplinom sportu.

więcej...

Trudne mistrzostwa Europy w Żninie. Brąz dla Adriana Maniewskiego

W Żninie na Jeziorze Żnińskim Małym odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Europy  w trzech klasach: O-700, T-400 oraz Formule 4S,a  także rywalizacja w motorowodnych mistrzostwach Polski.

Warunki jednak dyktowała pogoda. Dzisiaj odbywały się wyścigi tylko w trzech klasach ME. Zawodnicy klas OSY-400, S-550 i JT-250 w ogóle nie schodzili na wodę. Nad wodą przeszły dwie burze, były także dwa wypadki, z czego jeden dość poważny - czeski zawodnik Tomas Konrad (klasa O-700) trafił do szpitala z urazem kręgosłupa.

więcej...

Mistrzowie szybkości rywalizują w Żninie

 

W Żninie na Jeziorze Żnińskim Małym trwają Motorowodne Mistrzostwa Europy  aż w trzech klasach: O-700, T-400 oraz Formule 4S. Po pierwszym dniu, w którym zawody nieco zdominowała pogoda, a dokładnie dość silny wiatr, po pierwszym biegu w Formule 4S prowadzi Łotysz Martins Morozs z 400 punktami, przed Niemcami: Patrickiem Wiese (300 pkt.) i Manuelem Saueressigem z 225 pkt. Wicemistrz Europy sprzed roku Adrian Maniewski, reprezentujący klub Ślizg Zduńska Wola, jest na czwartym miejscu, zaś ubiegłoroczna wicemistrzyni świata – Ada Przybył z klubu WKS Zegrze – piąta.
Piąte miejsce po pierwszym biegu w klasie O-700 zajmuje także jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników – Tadeusz Haręza ze żnińskiego „Teamu Haręza”. Na czele Marian Jung ze Słowacji z 400 punktami, przed reprezentującym barwy Austrii Attila Havasem (300 pkt.) i Czechem Jiri Maskiem.
więcej...

Żnin motorowodna stolicą Europy

 

W najbliższy weekend Żnin stanie się motorowodną stolicą Europy. Zostaną tam bowiem rozegrane mistrzostwa Europy aż w trzech klasach: O-700, T-400 oraz Formule 4S. I we wszystkich mamy szanse na medale!
    
Srebrnego medalu zdobytego przed rokiem w championacie Starego Kontynentu w Formule 4S będzie bronił Adrian Maniewski na co dzień reprezentujący klub Ślizg Zduńska Wola, ale po piętach będzie mu zapewne deptać ubiegłoroczna wicemistrzyni świata – Ada Przybył z klubu WKS Zegrze. Wystartuje również, m.in. jej kuzynka – Ada Przybył (WKS Zegrze) oraz Krzysztof Śniadecki (ŻTSM Baszta).
więcej...

Awarie bolidów zamknęły drogę do medali

Zarówno w mistrzostwach świata w klasie O-700 w czeskich Jedovnicach, jak i w pierwszej z czterech eliminacji mistrzostw świata w Formule 4S we francuskim Epinay awarie łodzi pokrzyżowały polskim zawodnikom medalowe plany.
więcej...

Henryk Synoracki mistrzem Europy, Andrzej Lisy z brązowym medalem MŚ!

Wszystkie moce pomogły Chodzieży, która gościła mistrzów szybkości na wodzie, rywalizujących w Motorowodnych Mistrzostwach Świata klasy S-550 oraz Motorowodnych Mistrzostwach Europy klasy O-175. Wspaniała pogoda, perfekcyjna organizacja, a przede wszystkim świetne występy polskich zawodników.
więcej...

Henryk Synoracki drugi w Myśliborzu

W Myśliborzu rozegrano drugą eliminację Motorowodnych Mistrzostw Europy w Formule 125. W bardzo mocno obsadzonych zawodach, reprezentujący LOK Poznań, Henryk Synoracki zajął drugie miejsce. W pierwszej eliminacji rozegranej w dniach 7-8 maja we włoskim Boretto Henryk Synoracki był piąty. W Myśliborzu Synoracki był kolejno: czwarty, trzeci i dwukrotnie drugi, co pozwoliło mu zgromadzić 825 punktów i zająć drugie miejsce.
więcej...

Świerczyński wicemistrzem Europy!

W rozgrywanych w niemieckim Brodenbach Motorowodnych Mistrzostwach Europy klasy OSY-400, reprezentujący klub KS Kotwica Poznań, Michał Świerczyński wywalczył dla Polski srebrny medal. Świerczyński w trzech punktowanych biegał uzyskał łącznie 825 punktów, zajmując kolejno: 4, 2,2 oraz 3 miejsce. „Złoto” zawisło na piersi rewelacyjnego Austriaka Oliviera Lucasa, który wygrał wszystkie biegi, gromadząc łącznie 1200 punktów. Trzecie miejsce i srebrny medal dla broniącego tytułu Słowaka Petera Stefanovica (794 pkt.).
więcej...

Złoto i srebro ME w Dessau!

Nie ma mocnych na braci Gembiaków! To zdecydowanie uznana już marka w Europie i na świecie i każdy, kto z nimi rywalizuje musi nastawić się na ostrą walkę od startu do mety. Nie inaczej było i tym razem. W rozgrywanych w niemieckim Dessau Motorowodnych Mistrzostwach Europy klasy T-550 Michał Gembiak obronił tytuł championa Europy, zaś jego brat Marcin (trzeci rok temu w Kijowie) tym razem cieszył się ze srebrnego medalu.
więcej...

Wybrano władze Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego

Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego wybrało nowe władze Związku. Prezesem został 64-letni Andrzej Marcinkowski. Nowy prezes od wielu lat działa w środowisku motorowodnym i narciarskim. Rozpoczynał swoją karierę jako zawodnik motorowodny, a następnie zaczął uprawiać narciarstwo wodne. Zna więc obie dyscypliny dogłębnie, ich problemy, słabe i mocne strony, co znacząco wpływa na jego podejście do tego sportu.
więcej...

Sezon nadchodzi wielkimi krokami

Za niespełna miesiąc rozpocznie się oficjalnie sezon motorowodny, a za niespełna dwa, sezon narciarski. Czas pozostały do inauguracji zawodnicy spędzają na treningach i przygotowaniu do kluczowych imprez w sezonie. W tym roku w Polsce zostaną rozegrane cztery zawody o randze mistrzostw świata i Europy: w Myśliborzu, Chodzieży oraz Żninie, a także wyścigi na wytrzymałość będące eliminacjami MŚ tzw. Endurance w Augustowie.
więcej...

Prezes PZMWiNW ponownie we władzach UIM

Na posiedzeniu Międzynarodowej Federacji Motorowodnej (UIM), stojący na czele Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego - Jerzy Czeszko, został ponownie wybrany na członka zarządu UIM i jednocześnie pozostał wiceprezesem federacji. Będzie on sprawował funkcję członka zarządu przez kolejne cztery lata – do 2014 roku.
więcej...

Adrian Maniewski wicemistrzem Europy!

W rozgrywanych w niemieckim Lauffen mistrzostwach Europy Formuły 4S, Adrian Maniewski ze szczecińskiego Ślizgu wywalczył srebrny medal! Maniewski płynął bardzo równo, uzyskując w trzech najlepszych wyścigach trzykrotnie drugie miejsca i łącznie 900 punktów. Zwyciężył Niemiec Stefan Hagin, z kompletem 1200 punktów. Brązowy medal przypadł Łotyszowi Martinowi Moroszowi (675 pkt.).
więcej...

ME F-125: Synoracki piąty

W czwartej eliminacji Mistrzostw Europy Formuły 125, rozgrywanej we włoskim Boretto, broniący tytułu Henryk Synoracki (LOK Poznań) był czwarty, co dało mu 13 punktów w klasyfikacji generalnej i łącznie z 51 „oczkami” zajął piąte miejsce. Zwyciężył w Boretto i w klasyfikacji generalnej Estończyk Lembit Aaslav-Kaasik, który w czterech trudnych eliminacjach pływał najrówniej i zgromadził 67 punktów.
więcej...

Motorowodne Mistrzostwa Polski - rozstrzygnięte

Na Jeziorze Błędno w Zbąszyniu zostały również rozegrane finały Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT-250, T-400, OSY-400 i S-550. Po eliminacjach, przeprowadzonych zgodnie z terminarzem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego - w Szczecinie, Myśliborzu, Żninie i Śremie, zawody w Zbąszyniu decydowały o ostatecznej kolejności i o kolorach medali tegorocznych MP.
więcej...

Trzy medale mistrzostw świata dla Polaków!

W rozgrywanych w Zbąszyniu motorowodnych mistrzostwach świata klasy T-550 całe podium opanowali polscy zawodnicy i to wszyscy z klubu Posnania Poznań! Sensacyjnym mistrzem świata został Marcin Mucha, który mimo, że nie ukończył pierwszego biegu z powodu kłopotów technicznych, w kolejnych był drugi oraz dwukrotnie pierwszy i w sumie zgromadził 1100 punktów. Tyle samo, co jego kolega klubowy Michał Gembiak, jednak Mucha miał najszybszy czas pokonania wyścigu i to on, zgodnie z regulaminem, został złotym medalistą, zaś Michał Gembiak srebrnym.
więcej...

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

background