-

Artykuły

Odszedł Leszek Janik

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Leszka Janika, wieloletniego działacza i Prezesa Opolskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, niezwykle oddanego naszym dyscyplinom sportu.

więcej...

Pierwszy Memoriał Tadeusza Kurczyńskiego zakończony

 

W Warszawie na Kanale Żerańskim, przy ul. Płochocińskiej rozegrano pierwszy Memoriał. Tadeusza Kurczyńskiego. Mimo trudnych warunków mieszanka polsko-białoruskich zawodników osiągała bardzo dobre rezultaty.
Drugiego dnia została rozstrzygnięta rywalizacja w skokach. Wśród pań palmę pierwszeństwa, dzierżyła Białorusinka  Iryna Turets z najdłuższym skokiem na odległość 48, 10 m. Druga była jej rodaczka Alieksandra Rabchun z wynikiem 37,9 m, zaś trzecia Agata Smoleń ze szczecińskiego Ski-Line z wynikiem 27,90 m.
więcej...

Dalekie skoki w Memoriale Tadeusza Kurczyńskiego

 

W pierwszym Memoriale im. Tadeusza Kurczyńskiego, rozgrywanym na Kanale Żerańskim, przy ul. Płochocińskiej w Warszawie, mimo dużego wiatru, padły bardzo dobre wyniki w skokach.
 
Brylowały głównie reprezentantki Białorusi, wśród których bezkonkurencyjna okazała się Iryna Turets, oddając skok na odległość 47,4 m. Druga po pierwszej serii jest jej rodaczka Alieksandra Rabchun z wynikiem 37,8 m, zaś trzecia Agata Smoleń ze szczecińskiego Ski-Line z wynikiem 25,1.
więcej...

Rekord Polski na rozpoczęcie sezonu!

W rozegranych w Jaworznie na Jeziorze Sosina zawodach o Puchar Silesii, pierwszej imprezie narciarzy wodnych, padły rewelacyjne wyniki. Dawid Kazek z bytomskiego Zefiru wynikiem 8510 pkt. ustanowił rekord Polski w jeździe figurowej. Kazek poprawił swój poprzedni rekord o 460 pkt.

więcej...

Wybrano władze Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego

Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego wybrało nowe władze Związku. Prezesem został 64-letni Andrzej Marcinkowski. Nowy prezes od wielu lat działa w środowisku motorowodnym i narciarskim. Rozpoczynał swoją karierę jako zawodnik motorowodny, a następnie zaczął uprawiać narciarstwo wodne. Zna więc obie dyscypliny dogłębnie, ich problemy, słabe i mocne strony, co znacząco wpływa na jego podejście do tego sportu.
więcej...

Sezon nadchodzi wielkimi krokami

Za niespełna miesiąc rozpocznie się oficjalnie sezon motorowodny, a za niespełna dwa, sezon narciarski. Czas pozostały do inauguracji zawodnicy spędzają na treningach i przygotowaniu do kluczowych imprez w sezonie. W tym roku w Polsce zostaną rozegrane cztery zawody o randze mistrzostw świata i Europy: w Myśliborzu, Chodzieży oraz Żninie, a także wyścigi na wytrzymałość będące eliminacjami MŚ tzw. Endurance w Augustowie.
więcej...

Polscy narciarze drużynowymi wicemistrzami świata!

W rozgrywanych w Izraelu mistrzostwach świata za wyciągiem narciarzy wodnych polska drużyna w składzie: Anna Moś i Justyna Mazurkiewicz (obie Zefir Bytom) oraz ich kolega klubowy Dawid Kazek, a także: Jan Galinowski i Jakub Rutkowski z augustowskiej Sparty i Krzysztof Bernatowicz (Ski-line Szczecin) wywalczyła srebrny medal!
więcej...

MP na basenie rozegrane

W minioną sobotę na basenie w czeskiej Ostrawie zostały rozegrane otwarte Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym w Jeździe Figurowej na basenie. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Anna Moś, reprezentująca bytomski „Zefir”, zaś wśród panów triumfował jej kolega klubowy – Dawid Kazek.
więcej...

MŚ: indywidualnie poza podium

W rozgrywanych w stolicy Izraela mistrzostwach świata za wyciągiem narciarzy wodnych Polacy, po wczorajszym sukcesie w drużynie, dziś stratowali indywidualnie. Największe szanse medalowe mieliśmy w skokach, w finale których stratowali aż trzej nasi reprezentanci: Jan Galinowski, Jakub Rutkowski oraz dopiero powracający po kontuzji, ubiegłoroczny mistrz Europy - Mateusz Krzywiński, wszyscy reprezentujący barwy AKS Sparty Augustów.
więcej...

MŚ ze zmiennym szczęściem dla Polaków

W rozgrywanych w Izraelu mistrzostwach świata za wyciągiem narciarzy wodnych Polacy startują ze zmiennym szczęściem. Dwóch naszych zawodników awansowało do finału jazdy figurowej. Wyśmienicie zaprezentował się Dawid Kazek z bytomskiego Zefiru, który w eliminacjach uzyskał 10230 punktów i wszedł do finału na 3 miejscu. Z kolei Krzysztof Bernatowicz (Ski-line Szczecin) znalazł się w nim rzutem na taśmę – zajął bowiem w eliminacjach 12, ostatnie premiowane awansem, miejsce. Bernatowicz uzyskał w eliminacjach 7310 pkt.
więcej...

Na chwilę przed MŚ oczami zawodników

Już od jutra w Tel Avivie szóstka polskich narciarzy wodnych rozpocznie walkę o medale mistrzostw świata za wyciągiem. Anna Moś, Justyna Mazurkiewicz, Dawid Kazek, Jan Galinowski, Jakub Rutkowski, Krzysztof Bernatowicz oraz Mateusz Krzywiński dzielą się wrażeniami z pobytu w Izraelu.
więcej...

Polscy narciarze powalczą o medale MŚ

Szóstka polskich narciarzy wodnych rozpoczyna walkę o medale mistrzostw świata za wyciągiem, które w dniach 7-9 października, pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Sportu Izraela, zostaną rozegrane w Tel Avivie. Polskę w Tel Avivie reprezentować będą: Anna Moś i Justyna Mazurkiewicz (obie Zefir Bytom) oraz ich kolega klubowy Dawid Kazek, a także: Jan Galinowski i Jakub Rutkowski z augustowskiej Sparty i Krzysztof Bernatowicz (Ski-line Szczecin).
więcej...

Joanna Wąż mistrzynią świata i Europy plus 35 w skokach

W rozgrywanych we włoskiej miejscowości Segrate, Mistrzostwach Świata i Europy w Narciarstwie Wodnym zawodników powyżej 35 roku życia Joanna Wąż, reprezentująca barwy AKS Sparty Augustów, wywalczyła złoty medal w skokach.
więcej...

Nie ma mocnych na braci Bernatowiczów!

Krzysztof Bernatowicz, reprezentujący barwy kluby Ski-Line Szczecin zwyciężył z rozgrywanych w Szczytnie na Jeziorze Domowe Duże mistrzostwach Polski w slalomie w kategorii open. Srebrny medal powędrował do jego brata Tomasza Bernatowicza, również ze Ski-Line. Krzysztof zwyciężył tydzień temu w skokach i to pozwoliło mu na świetny wynik łączny i zwycięstwo w trójkombinacji. Brąz dla Martina Grucy z Zefiru Bytom.
więcej...

MP w slalomie na nartach wodnych, pierwsze rozstrzygnięcia

W Szczytnie na Jeziorze Domowe Duże toczą się zawody o tytuł mistrza Polski w trzeciej z konkurencji narciarstwa wodnego: slalomie. Po pierwszym dniu znamy już pierwsze rozstrzygnięcia, w najmłodszej kategorii wiekowej – do lat 14 chłopców i dziewcząt.

więcej...

Trzy medale mistrzostw świata dla Polaków!

W rozgrywanych w Zbąszyniu motorowodnych mistrzostwach świata klasy T-550 całe podium opanowali polscy zawodnicy i to wszyscy z klubu Posnania Poznań! Sensacyjnym mistrzem świata został Marcin Mucha, który mimo, że nie ukończył pierwszego biegu z powodu kłopotów technicznych, w kolejnych był drugi oraz dwukrotnie pierwszy i w sumie zgromadził 1100 punktów. Tyle samo, co jego kolega klubowy Michał Gembiak, jednak Mucha miał najszybszy czas pokonania wyścigu i to on, zgodnie z regulaminem, został złotym medalistą, zaś Michał Gembiak srebrnym.
więcej...

Puchar Warszawy 2010 - Relacja

21 sierpnia 2010 roku na Kanałku Żerańskim odbył się Puchar Warszawy w narciarstwie wodnym (w konkurencji slalom) i wakeboardzie za motorówką – pierwsze zawody łączące te dwie dyscypliny sportu.

więcej...

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

background