Artykuły

UWAGA, konkurs z nagrodami!

Ile medali MŚ i ME zdobyli w 2015 roku nasi narciarze wodni? Liczymy krążki indywidualne i drużynowe ze wszystkich kategorii (Junior, Senior, Open), za motorówką i wyciągiem (podchwytliwie i wcale nie tak łatwo będzie…) Czekamy na Wasze odpowiedzi do godz. 12.00, 5 listopada 2015 r. – wysyłajcie je pod adres media@motorowodniacy.org ).

więcej...

4 listopada pożegnamy Antoniego Jakubowskiego…

Szanowni Państwo, informujemy, że uroczystości pogrzebowe ku czci Antoniego Jakubowskiego rozpoczną się 4 listopada o godz. 12.15 w Parafii pw. św. Jozafata na Powązkach (ul Powązkowska 90 w Warszawie).

więcej...

Andrzej Wiśniewski czwarty w światowym rankingu

Wysokie czwarte miejsce Andrzeja Wiśniewskiego w rankingu UIM-ABP World Rankings potwierdza siłę polskich skuterów. „Team Poland” liczy się na świecie. Naszego najlepszego zawodnika wyprzedza francuskie trio: Perez, Chabert i Agostinh.

więcej...

Żegnamy Antoniego Jakubowskiego

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 24 października na wieczną wachtę odszedł wybitny motorowodniak, instruktor i wychowawca Pan Antoni Jakubowski.

więcej...

Chełmża była ostatnim przystankiem motorowodniaków walczących w Mistrzostwach Polski. Rangę zawodów, które odbyły się w połowie września podniosły Mistrzostwa Europy Formuły 4. Tym razem zabrakło Polaka na podium, ale emocje były ogromne. Zapraszamy na naszą obszerną relację WIDEO z tych zawodów.

więcej...

Pierwsza edycja konkursu „Młode Talenty Wakeboardowe” rozstrzygnięta

Wiosną ogłosiliśmy konkurs, którego główne cele to popularyzacja wakeboardu wśród najmłodszych, stworzenie systemu rywalizacji sportowej oraz wyłonienie najlepszych klubów w zakresie naboru i szkolenia najmłodszych. Mamy wyniki – pierwsze miejsce wywalczył klub Acroboard Łomianki!

więcej...

Klasyfikacja drużynowa Motorowodnych Mistrzostw Polski 2015.

WKS Zegrze kolejny raz zdominował rywalizację drużynową motorowodnych Mistrzostw Polski. Na sukces WKS-u tym razem pracowało aż dziewięciu motorowodniaków, którzy zdobywali punkty w kończącym się sezonie. Drugie miejsce wywalczyła Baszta Żnin, a trzecie KS 51 Toruń.

więcej...

WIDEO – obszerna relacja z ME Juniorów i Seniorów w Narciarstwie Wodny

Mamy dla was kapitalne podsumowanie ME Juniorów i Seniorów w Narciarstwie Wodnym  za Wyciągiem (Augustów, Jezioro Necko, 16-20.09.2015). Zapraszamy na film! Materiał można zobaczyć TUTAJ.

więcej...

Polskie sukcesy na World Finals IJSBA

Prestiżowe zawody skuterów wodnych World Finals rozgrywane w Havasu (USA) potwierdziły, że mamy gwiazdę światowego formatu. Kacper Kania ma zaledwie 14 lat, a ze Stanów Zjednoczonych wraca z dwoma tytułami  w klasach Ski (skutery stojące). Udany debiut za oceanem zaliczył też drugi Polak Alan Kołodziejek.

więcej...

GP Chin w obiektywie Arka Rejsa

Trzecia eliminacja Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych, GP Chin  -  w Liuzhou była silna polska ekipa: Andrzej Wiśniewski, Marcin Senda i Sebastian Bukiej oraz raz Litwin reprezentujący barwy polskiego zespołu "Black Shadows" Leonas Gediminas. Na miejscu był też znakomity fotograf Arek Rejs. Jego fotorelacja dostępna jest TUTAJ.

więcej...

Kamil Borysewicz – multimedalista imprez mistrzowskich w 2015 roku!

W jednym sezonie zdobył Mistrzostwo Europy i Puchar Świata w skokach na nartach wodnych za wyciągiem (kat. Open). Do tego dołożył brązowy medal MŚ w skokach na nartach wodnych za motorówką (U21), a także drużynowy srebrny medal ME za wyciągiem (Open). Do najważniejszych osiągnięcia Kamila Borysewicza w 2015 roku trzeba jeszcze dołożyć najdłuższy skok w historii rywalizacji za wyciągiem – 64,9 m!

więcej...

Awans Andrzeja Wiśniewskiego w klasyfikacji generalnej MŚ

Po dobrym występie w Grand Prix Chin Andrzej Wiśniewski awansował z dwunastego na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych – UIM Aquabike World Championship.

więcej...

Kamil Borysewicz najlepszy w Pucharze Świata!

To było znakomite uwieńczenie sezonu – nasz skoczek wygrał zawody Pucharu Świata w skokach na nartach wodnych. W Szanghaju był bezkonkurencyjny. Czwarte miejsce zajął drugi nasz reprezentant Krzysztof Bernatowicz.

więcej...

Awaria pokrzyżowała plany Marszałkowi

Bartłomiej Marszałek nie miał możliwości startu w zawodach o Grand Prix Chin. Powodem był uszkodzony zbiornik paliwa w bolidzie Polaka. W Liozhou wygrał aktualny Mistrz Świata Philippe Chiappe reprezentujący zespół CTIC China.

więcej...

Powtórzyć sukces sprzed roku

Taki cel ma polska ekipa, która wybrała się do Chin na przedostatnią eliminację Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych (UIM Aquabike World Championship). Dlaczego? To proste – w 2014 roku na podium GP Chin stanął Andrzej Wiśniewski. Czekamy na sukcesy w tegorocznej edycji!