Puchar Warszawy 2010 - Relacja

21 sierpnia 2010 roku na Kanałku Żerańskim odbył się Puchar Warszawy w narciarstwie wodnym (w konkurencji slalom) i wakeboardzie za motorówką – pierwsze zawody łączące te dwie dyscypliny sportu.

Dopisała zarówno pogoda, jak i zawodnicy – do zmagań stanęło 13 narciarzy wodnych i 21 wakeboardzistów. Problemów nie brakowało – zawody miały się odbyć 22.05.2010, ale z powodu powodzi zostały przeniesione, gdy kolejny termin zbliżał się wielkimi krokami i wszystkie przygotowania szły pełną parą z imprezy wycofał się RedBull z powodu 4 innych imprez i braku sprzętu… Szybko zapełniliśmy braki w sprzęcie, który mieli zapewnić, jednak dzień przed zawodami pojawiła się kolejna niemiła niespodzianka – dzięki uprzejmości Towarzystwa Ochrony Herpetofauny zostały nam cofnięte zgodny na organizację zawodów na Jeziorku Kamionkowskim… Ale i z tym sobie poradziliśmy i… chyba wyszło całkiem fajnie :).

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9 eliminacjami slalomu kobiet, z których wszystkie 4 przeszły do finału. Tuż po nich wystartowali mężczyźni i zaczęła się jazda z dużymi prędkościami – zwycięzca eliminacji jak i całych zawodów zakończył swój przejazd eliminacyjny z wynikiem 3 boi na lince 13,25 m.

Następnie rozpoczęła się konkurencja wakeboard – początkowo mniejszymi skokami kobiet, ale już po chwili zaczęły się wspaniałe, wysokie loty przez kilwater z obrotami, tantrum, backroll, backroll to revert, raley prezentowane przez przedstawicieli klubów z Warszawy i Radomia. Poziom był bardzo wysoki, a tricki były wykonywane dokładnie technicznie jak również stylowo.

Tuż po eliminacjach rozpoczęły się finały w systemie pucharowym, tak więc najlepsi musieli wykazać się nie tylko wspaniałą techniką i stylem, ale również kondycją i odpornością na stres. I dali radę :).

W finale slalomu o pierwsze miejsce walczyli Jan Presz i Marek Naorniakowski – ostatecznie wygrał Jasiek o 0,5 boi na lince 16,25, ale walka była zacięta, tak samo jak walka o 3 miejsce – Paweł Markowski wygrał z Dariuszem Rytko pokonując go o 0,75 boi.

W wakeboardzie było równie emocjonująco – w pierwszym etapie w jednej parze stanęli dwaj przedstawiciele Radomia i faworyci, Irek i Karol Plewińscy (ojciec i syn). Tym samym, mimo znakomitych przejazdów, Irek skończył swój udział w zawodach na tym etapie. Ostatecznie wygrał właśnie Karol, pozostawiając konkurencję pięknym ScareCrow’em, jak również wieloma innymi bardzo dobrze, wysoko wykonanymi trickami. Drugie miejsce wywalczył Marek Łojek zawodnik jak zwykle zaskakujący lekkością i stylem wykonywanych skoków, w tym jako jedyny wykonał backroll’a to revert. Trzecie miejsce zajął Sebastian Krzeski.

Również dziewczyny dały czadu – finałowa czwórka popisała się wieloma ładnymi skokami i obrotami. Wygrała Emilia Łopińska, która wykonała backside’ową 180, drugie miejsce zajęła Magda Pawikowska, która jako jedyna skoczyła wake to wake. Dziewczynom na podium towarzyszyła Paulina Brulińska.

Całość zawodów przebiegła bardzo sprawnie i zakończyła się rozdaniem nagród (zwycięzcy zostali nagrodzeni zegarkami marki Nautica).

Oczywiście zawody nie odbyły by się bez sędziów zarówno slalom jak i wakeboard sędziowały małżeństwa – w nartach byli to Grażyna i Jacek Naorniakowscy, natomiast w wake’u – Zuzia i Przemo Kuc. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział.

Podziękowania należą się również wszystkim sponsorom – firmom: Nautica, ScullCandy, AwakeClothing, sklepom: Surf7.pl, wakeshop.pl oraz boardstore.pl i oczywiście patronom medialnym.

Puchar Warszawy to pierwsza impreza tego typu, ale na pewno nie ostatnia – za rok postaramy się, żeby było jeszcze więcej dobrej zabawy i pozytywnych emocji :).

Zdjęcia z zawodów [link]tutaj|galeria_38[/link].

string(4051) "

" ["id"]=> string(1) "2" ["intro"]=> string(225) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> NULL ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(30) "Puchar Warszawy 2010 - Relacja" ["url"]=> string(30) "puchar_warszawy_2010_-_relacja" }