Srebrny medal ME Marcina Zielińskiego na zakończenie sezonu motorowodnego w kraju

W dniach 23 – 25 sierpnia  2013 roku w Skulsku odbyły się ostatnie zawody motorowodne w wyścigach po obwodzie.

W Mistrzostwach Europy  klasy 0-175 Marcin Zieliński reprezentujący Szczeciński Klub Motorowodny LOK odniósł duży sukces, zdobywając tytuł wicemistrza Europy oraz srebrny medal. Nasz reprezentant przegrał po zażartej walce z zawodnikiem niemieckim Rene Behncke.

Obrońca tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku Henryk Synoracki  z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK tym razem na IV miejscu.

Trzeci z Polaków Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka) uplasował się na VII pozycji.

Puchar Świata w klasie młodzieżowej JT-250 rozgrywany po raz pierwszy w Polsce zdominowali zawodnicy zza wschodniej granicy tj. Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii. Najlepszy z zawodników polskich, Grzegorz Stępniak z klubu TKKF „Wodnik” Warszawa, zajął dopiero X pozycję.

W Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostwa Polski sezonu 2013 w poszczególnych klasach zwyciężyli:

-  0-125      -  Sebastian Kęcińśki,  KSMM Trzcianka,

-  GT-30     -  Marcin Szymczyk,  Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu „Baszta”,

-  JT-250     -  Paulius Stainys, Litwa,

-  OSY400  -  Cezary Strumnik, Klub Sportowy „Przygoda” Chodzież,

-  S-550      -  Łukasz Ciołek, Wojskowy Klub Sportowy „Zegrze”,

-  T-550       -  Marcin Mucha, Klub Sportowy „Posnania” Poznań.

string(19) "2013-08-26 15:27:53"
    [0]=>
    }
  }
  string(1716) "

" ["id"]=> string(3) "336" ["intro"]=> string(133) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(83) "Srebrny medal ME Marcina Zielińskiego na zakończenie sezonu motorowodnego w kraju" ["url"]=> string(81) "srebrny_medal_me_marcina_zielinskiego_na_zakonczenie_sezonu_motorowodnego_w_kraju" }