Rusza sezon wodnej F1 – z Bartkiem Marszałkiem w stawce

Już dziś (niedziela, 20 maja) pierwszy w nowym sezonie wyścig wodnej Formuły 1. W doborowej stawce pilotów zobaczymy kolejny raz Bartka Marszałka. Polak zadebiutuje w nowym zespole Emirates Racing, a jego koleżanką z teamu będzie  Marit Stromoy z Norwegii.

Jedyny Polak w F1H20 poprzedni sezonu ukończył na 10 pozycji. Zwłaszcza końcówka roku przyniosła naszemu zawodnikowi szczególne powody do satysfakcji. W Grand Prix Szardży, finałowej eliminacji sezonu, Bartłomiej wykręcił 3 najlepszy czas podczas sesji kwalifikacyjnej (0:45.75) i po raz pierwszy w historii swoich startów w F1H2O stanął na podium. Czas okrążenia naszego zawodnika był zaledwie o 0,74 sekundy słabszy od czasu Alexa Carelli (0:45.01), który ostatecznie, po raz 4 w karierze został Mistrzem Świata. Po dosyć szalonym sezonie, wynik osiągnięty w Szardży upewnił Bartka, że obrana na początku droga cierpliwego parcia do celu przynosi oczekiwane efekty.

Teraz Polak wystartuje w barwach innego zespołu. Po 6 latach startów w teamie Blaze Performance przyszedł czas na zmiany. Weekend wyścigowy już się rozpoczął, a jego początku Marszałek nie będzie chciał pamiętać. Od razu na przeszkodzie stanęły problemy z silnikiem i walka w sesjach kwalifikacyjnych była zwyczajnie niemożliwa. Pole Position przed dzisiejszym wyścigiem o Grand Prix Portugalii zdobył Shaun Torrente ze Stanów Zjednoczonych.

Pełne wyniki kwalifikacji znajdziecie TUTAJ.

To dopiero początek sezonu. Liczymy na dobra postawę reprezentanta Polski i dużo emocji z jego udziałem podczas wszystkich ośmiu eliminacji mistrzostw świata. W kalendarzu imprez są dobrze znane z ostatnich lat lokalizacje we Francji, Chinach czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale jest też jedna nowość – Grand Prix Londynu zaplanowana na 17 czerwca.

Kalendarz zawodów F1H2O znajdziecie TUTAJ.

(FOTO: archiwum, Arek Rejs)

string(19) "2018-05-20 08:00:13"