Marcin Szymczyk brązowym medalistą Mistrzostw Świata klasy GT-30

Po sukcesie w Mistrzostwach Europy w Myśliborzu, gdzie Marcin (ZTMS „BASZTA) zdobył medal brązowy Mistrzostw Europy klasy GT-30, także i w Berlinie podczas Mistrzostw Świata nasz reprezentant stanął na podium zdobywając również medal brązowy.

Ciekawostką jest fakt, że medale MŚ  zdobyli dokładnie ci sami zawodnicy  jak w Myśliborzu. Jedyna zmiana dotyczyła zawodników na miejscach I i II.

Złoty medalista ME Fin Tukka Lehtonem tym razem musiał zadowolić się srebrnym medalem natomiast złoty medal zdobył Estończyk Juri Joul.

Spełniły się więc nasze prognozy, w których przewidywaliśmy zdobycie jednego z medali.

Wielkie gratulacje dla Marcina, który nie załamał się po nieudanym dla niego ubiegłorocznym sezonie.

Wyścigami w Berlinie Sezon Motorowodny 2013 w wyścigach po obwodzie został zakończony.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Ponieważ oficjalne wyniki z Mistrzostw Świata zostały zamieszczone na stronie dopiero w dniu dzisiejszym tj. 1 października podajemy pełne rezultaty pierwszej szóstki końcowej klasyfikacji zawodów oraz miejsca zawodników polskich.

1. JÜRI JOUL                                               ESTONIA                                1100 PUNKTÓW

2. TUUKKA LETHONEN                                 FINLANDIA                            1100 PUNKTÓW

3. MARCIN SZYMCZYK                               POLSKA                                577 PUNKTÓW

4. JORDAN MUCKLES                                   WIELKA BRYTANIA                 521 PUNKTÓW

5. JACEK KOŁPACZYŃSKI                          POLSKA                                423 PUNKTY

6. JESSICA STONEMAN                                 WIELKA BRYTANIA                 335 PUNKTÓW

………

13.  AGATA SOŁTAN                                    POLSKA                                  69 PUNKTÓW

………..

16.  MATEUSZ POPOŃCZYK                         POLSKA                                  9 PUNKTÓW

………..

" ["id"]=> string(3) "349" ["intro"]=> string(274) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(67) "Marcin Szymczyk brązowym medalistą Mistrzostw Świata klasy GT-30" ["url"]=> string(64) "marcin_szymczyk_brazowym_medalista_mistrzostw_swiata_klasy_gt-30" }