Jan Ignaciuk z brązowym medalem w Formule Przyszłości

Jan Ignaciuk z klubu WKS Zegrze wywalczył brązowy medal w mistrzostwach Formuły Przyszłości, które zostały rozegrane w Carskim Siole w Rosji. Janek zdobył brązowy krążek w slalomie równoległym w klasie I  (dzieci 8-9-letnich).

- Michał Gajos   (WOPR Częstochowa)
- Adam Zbrojkiewicz   (WOPR Częstochowa) .

Sukcesu sprzed roku nie powtórzyła Wiktoria Gajos, która na zawodach w Wielkiej Brytanii wywalczyła medal i dwa wyróżnienia. Mimo to, zawodnicy są zadowoleni ze startu i zdobycia kolejnego doświadczenia. Poza kłopotami ze sprzętem, organizacja zawodów była niemal perfekcyjna.

Zawody wizytował Prezydent Federacji Międzynarodowej U.I.M. oraz przedstawiciel MKOl.

Formula Future (Formuła Przyszłości) to zawody dla dzieci i młodzieży. Zawodnicy stratują w pięciu klasach (klasa 1: 8-9 lat; klasa 2: 10-11 lat; klasa 3: 12-13 lat; klasa 4: 14-15 lat; klasa 5: 16-18 lat).

Każdy z wyścigów składa się z trzech etapów: treningu dowolnego; manewrowania, w skład którego wchodzi wiązanie węzłów oraz sterowanie na trasie manewrowej oraz slalomu równoległego z biegami finałowymi. Zawodnicy muszą więc wykazać się nie tylko szybkością, ale i sprawnością. Na trasie wyścigu obowiązują bowiem kary, np. za uderzenie pomostu, dotknięcie boi zawrotnej czy nieprawidłowo zawiązany węzeł.

Klasa V:

" ["id"]=> string(2) "84" ["intro"]=> string(265) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(56) "Jan Ignaciuk z brązowym medalem w Formule Przyszłości" ["url"]=> string(53) "jan_ignaciuk_z_brazowym_medalem_w_formule_przyszlosci" }