Artykuł

Cezary Strumnik Wicemistrzem Europy!!!

Reprezentant Polski Cezary Strumnik został w Oulton Broad (Anglia) srebrnym medalistą motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie OSY400. Przed Polkiem znalazł się tylko Estończyk Rasmus Haugasmagi, aktualny Mistrz Świata i obrońca złotego medalu Mistrzostw Europy z 2017 roku.

Zawody w Anglii były kolejnym w tym sezonie pojedynkiem Polaka i Estończyka. Pierwszą walkę o złoto, ale w mistrzostwach świata, obaj motorowodniacy stoczyli w połowie czerwca w Ślesienie. Wtedy lepszy był Haugasmagi wygrywając trzy mistrzowskie wyścigi, a Strumnik trzykrotnie dopływał na drugim miejscu.

Tym razem na Wyspach Brytyjskich sytuacja była niemal identyczna. Ponownie Haugasmagi mijał ostatnią boję trzech mistrzowskich wyścigów jako pierwszy zawodnik, a za nim finiszował reprezentant klubu Przygoda Chodzież Cezary Strumnik. Trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy zajął Jamie Marr (Wielka Brytania).

W Mistrzostwach Europy startował też Grzegorz Stępniak. Zawodnik klubu TKKF Wodnik został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji.

***

To już piąty w tym sezonie medal wywalczony przez polskich motorowodniaków podczas zawodów rangi mistrzowskiej pod patronatem światowej federacji UIM (Union Internationale Motonautique).

• 17 czerwca w Ślesinie srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w klasie OSY400 został Cezary Strumnik (Przygoda Chodzież).
  • Tydzień później, 24 czerwca w Chodzieży, srebrny medal Mistrzostw Europy w Formule 125 zdobył Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK), a brązowy Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych w Trzciance).
  • 1 lipca w Żninie Mistrzem Europy w klasie O-700 został Marcin Zieliński (Szczeciński Klub Motorowodny LOK).