Artykuł

Zapraszamy na WIATR i WODA – na wodzie

Od 28 do 31 lipca w Gdyni odbywać się będą 11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Żeglarska Stolica Polski   

Podczas tegorocznej edycji Targów w Gdyni zobaczymy blisko sto dwadzieścia jachtów i łodzi z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. Wśród prezentowanych jachtów i łodzi znajdziemy zarówno jednostki za kilkadziesiąt tysięcy, jak i luksusowe łodzie za miliony złotych.

W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe. Łącznie na Targach swoją ofertę zaprezentuje 138 firm.

Na stoisku stoczni Delphia Yachts znajdziemy w tym roku prezentowany po raz pierwszy w Polsce najnowszy model jachtu żaglowego Delphia 46 Deck Saloon. Jego premiera światowa miała miejsce na tegorocznych targach w Dusseldorfie gdzie od razu wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności. Jest to wygodny, luksusowy jacht do turystyki na każdym akwenie. Drugim jachtem żaglowym na stoisku Delphia Yachts będzie dwunastometrowy Maxi 1200 zaprojektowany przez znanego żeglarza, sternika Pucharu Ameryki, mistrza olimpijskiego i projektanta, Pelle Pettersona. W gdyńskim porcie zacumuje także tegoroczna motorowa nowość Nautika 1150 Voyage, której premiera odbyła się na Targach WIATR i WODA w Warszawie a w Gdyni zobaczymy ją pierwszy raz na wodzie.

Na stoisku firmy Atsea znajdziemy aż pięć jednostek, w tym imponującego Impressiona 50, czyli 15 metrowy, bardzo wygodny jacht turystyczny. Jednostka z pewnością zachwyci amatorów wypoczynku pod żaglami na morzu - podobnie jak i nieco mniejszy Impression 40, którego Atsea także zamierza zaprezentować gościom targów.

Firma Astex Łodzie, wyłączny importer i dystrybutor łodzi i jachtów motorowych Regal oraz Formula zaprezentuje dwie niezwykłe łodzie motorowe. Poza polską premierą rewolucyjnego modelu Regal 26 Express, będzie można także obejrzeć nowoczesną jednostkę Regal 2500 Bowrider.

Bogatą ofertę luksusowych łodzi motorowych znajdziemy na stoisku znanej i cenionej na całym świecie, polskiej stoczni Galeon, która na Targach w Gdyni zaprezentuje aż dziewięć jednostek.

Na stoisku Parker Poland, który od kilku lat przebojem zdobywa rynki europejskie, zobaczymy dwie nowe konstrukcje: Parkera 690 DC oraz Askeladen 77 Weekend, które swoją polską premierę miały na Targach w Warszawie. Oprócz klasycznych motorówek zaprezentowane zostaną hybrydowe RIB-y, w których specjalizuje się firma. Nie zabraknie także urządzeń elektronicznych, silników oraz osprzętu.

Uwadze zwiedzających polecamy także stoisko firmy Dobre Jachty, polskiego przedstawiciela francuskiej marki jachtów Jeanneau, na którym nie zabraknie  najnowszego modelu jachtu Merry Fisher 795 - kompaktowej jednostki, która doskonale nadaje się do różnorodnych typów rejsów oraz do pływania turystycznego.

Miłośników motorowego szaleństwa na wodzie zapraszamy natomiast na stoisko Taurus Sea Power, na którym podczas Targów będą czekały najnowsze modele skuterów wodnych Sea-Doo oraz łodzie Four Winns Boats, Scarab Boats i Glastron Boats.

Spotkania i pokazy na wodzie    

Targi WIATR i WODA w Gdyni to obok ekspozycji wystawców także atrakcje związane ze sportami wodnymi. Przez cały czas trwania targów w porcie jachtowym odbywać się będą pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje.

Pierwszego dnia Targów odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Gościem Honorowym tegorocznej imprezy Panem Prezydentem Bronisławem Komorowskim podczas, którego Pan Prezydent opowie o własnych doświadczeniach na wodzie i wielkiej pasji żeglarskiej.

Nie tylko miłośników kajakarstwa zapraszamy na spotkanie z Aleksandrem Dobą wyjątkowym człowiekiem, który dwukrotnie pokonał kajakiem Ocean Atlantycki, a który z gośćmi targów podzieli się swoimi opowieściami o zrealizowanych wyprawach i planach  na przyszłość.

W targową sobotę o żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami”.

Każdego dnia Targów można będzie obserwować pokazy technik ratowniczych przygotowanych przez Pomorską Federację WOPR wraz z grupą wspieraną przez psy ratownicze. „Jak pomóc aby nie zaszkodzić” to temat sobotniego szkolenia podczas, którego goście Targów dowiedzą się jak nie będą ratownikiem można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, tak aby nie narazić własnego bezpieczeństwa.

W niedzielę o spełnianiu marzeń o wielkiej wodzie opowiedzą uczestnicy regat  samotników przez Atlantyk, a na wodzie w Marinie zobaczymy tego dnia regaty jachtów sterowanych radiem.

Muzycznie w Marinie

Pobyt na Targach będzie umilała muzyka grana na żywo. W czwartek i niedzielę gości Targów zaprosimy na koncert dwóch wirtuozów i jazzowych indywidualności: Cezarego Paciorka - akordeonisty, pianisty, kompozytora i pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku, nowatora akordeonu jazzowego oraz kontrabasisty i kompozytora Piotra Lemańczyka, należącego do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Podczas Targów muzycy wykonają kompozycje własne oraz najpiękniejsze standardy jazzowe.

W piątek i sobotę najpiękniejsze jachty i łodzie prezentowane na Targach będzie można podziwiać przy dźwiękach jednego z najbardziej uśmiechniętych i spontanicznych dj'ów na Pomorzu GROOVE DEE. W swoich setach prezentuje najróżniejsze odmiany, szeroko pojętej muzyki House, czasami eksperymentując z innymi gatunkami. Na Swoim koncie ma tytuł MISTRZA POMORZA, 2 miejsce na ESKA DJ CUP, oraz 1 miejsce na IMPULS CONTEST. Obecnie GROVE DEE czynnie gra w wielu prestiżowych klubach całej Europy.

Nagrody i nominacje

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA -  na wodzie już po raz siódmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Hanna Bakuła - polska malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Tadeusz Jelec - design manager Jaguara, Bartosz Piotrowski - doktor sztuki, projektant specjalizujący się w konstrukcjach szynowych, główny designer PESA, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, Leszek Gonciarz – autor licznych doskonałych konstrukcji żaglowych w Polsce oraz Stanisław Iwiński, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”, sprawujący rolę sekretarz komisji konkursowej.

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2017” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.    

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Pan Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn „Żagle” a Partnerem Strategicznym Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.  

 

11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (28-31.07.2016).

----------------------------------------------------------------------------------------------

Wstęp na targi: 

28 lipca 2016 (czwartek): 11.00 – 18.00

29 lipca 2016 (piątek): 11.00 – 18.00

30 lipca 2016 (sobota): 11.00 -18.00

31 lipca 2016 (niedziela): 11.00-16.00

Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

www.wiatriwoda.pl

			
			object(Articles)#20 (11) {
 ["active"]=>
 string(1) "1"
 ["add_date"]=>
 string(19) "2016-07-25 23:55:38"
 ["categories"]=>
 array(4) {
  [0]=>
  array(3) {
   ["category_id"]=>
   string(1) "1"
   ["category_name"]=>
   string(9) "Wakeboard"
   ["category_url"]=>
   string(9) "wakeboard"
  }
  [1]=>
  array(3) {
   ["category_id"]=>
   string(1) "4"
   ["category_name"]=>
   string(13) "Skutery wodne"
   ["category_url"]=>
   string(13) "skutery_wodne"
  }
  [2]=>
  array(3) {
   ["category_id"]=>
   string(1) "2"
   ["category_name"]=>
   string(17) "Narciarstwo wodne"
   ["category_url"]=>
   string(17) "narciarstwo_wodne"
  }
  [3]=>
  array(3) {
   ["category_id"]=>
   string(1) "3"
   ["category_name"]=>
   string(17) "Sport motorowodny"
   ["category_url"]=>
   string(17) "sport_motorowodny"
  }
 }
 ["content"]=>
 string(9387) "

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Żeglarska Stolica Polski   

Podczas tegorocznej edycji Targów w Gdyni zobaczymy blisko sto dwadzieścia jachtów i łodzi z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. Wśród prezentowanych jachtów i łodzi znajdziemy zarówno jednostki za kilkadziesiąt tysięcy, jak i luksusowe łodzie za miliony złotych.

W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe. Łącznie na Targach swoją ofertę zaprezentuje 138 firm.

Na stoisku stoczni Delphia Yachts znajdziemy w tym roku prezentowany po raz pierwszy w Polsce najnowszy model jachtu żaglowego Delphia 46 Deck Saloon. Jego premiera światowa miała miejsce na tegorocznych targach w Dusseldorfie gdzie od razu wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności. Jest to wygodny, luksusowy jacht do turystyki na każdym akwenie. Drugim jachtem żaglowym na stoisku Delphia Yachts będzie dwunastometrowy Maxi 1200 zaprojektowany przez znanego żeglarza, sternika Pucharu Ameryki, mistrza olimpijskiego i projektanta, Pelle Pettersona. W gdyńskim porcie zacumuje także tegoroczna motorowa nowość Nautika 1150 Voyage, której premiera odbyła się na Targach WIATR i WODA w Warszawie a w Gdyni zobaczymy ją pierwszy raz na wodzie.

Na stoisku firmy Atsea znajdziemy aż pięć jednostek, w tym imponującego Impressiona 50, czyli 15 metrowy, bardzo wygodny jacht turystyczny. Jednostka z pewnością zachwyci amatorów wypoczynku pod żaglami na morzu - podobnie jak i nieco mniejszy Impression 40, którego Atsea także zamierza zaprezentować gościom targów.

Firma Astex Łodzie, wyłączny importer i dystrybutor łodzi i jachtów motorowych Regal oraz Formula zaprezentuje dwie niezwykłe łodzie motorowe. Poza polską premierą rewolucyjnego modelu Regal 26 Express, będzie można także obejrzeć nowoczesną jednostkę Regal 2500 Bowrider.

Bogatą ofertę luksusowych łodzi motorowych znajdziemy na stoisku znanej i cenionej na całym świecie, polskiej stoczni Galeon, która na Targach w Gdyni zaprezentuje aż dziewięć jednostek.

Na stoisku Parker Poland, który od kilku lat przebojem zdobywa rynki europejskie, zobaczymy dwie nowe konstrukcje: Parkera 690 DC oraz Askeladen 77 Weekend, które swoją polską premierę miały na Targach w Warszawie. Oprócz klasycznych motorówek zaprezentowane zostaną hybrydowe RIB-y, w których specjalizuje się firma. Nie zabraknie także urządzeń elektronicznych, silników oraz osprzętu.

Uwadze zwiedzających polecamy także stoisko firmy Dobre Jachty, polskiego przedstawiciela francuskiej marki jachtów Jeanneau, na którym nie zabraknie  najnowszego modelu jachtu Merry Fisher 795 - kompaktowej jednostki, która doskonale nadaje się do różnorodnych typów rejsów oraz do pływania turystycznego.

Miłośników motorowego szaleństwa na wodzie zapraszamy natomiast na stoisko Taurus Sea Power, na którym podczas Targów będą czekały najnowsze modele skuterów wodnych Sea-Doo oraz łodzie Four Winns Boats, Scarab Boats i Glastron Boats.

Spotkania i pokazy na wodzie    

Targi WIATR i WODA w Gdyni to obok ekspozycji wystawców także atrakcje związane ze sportami wodnymi. Przez cały czas trwania targów w porcie jachtowym odbywać się będą pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje.

Pierwszego dnia Targów odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Gościem Honorowym tegorocznej imprezy Panem Prezydentem Bronisławem Komorowskim podczas, którego Pan Prezydent opowie o własnych doświadczeniach na wodzie i wielkiej pasji żeglarskiej.

Nie tylko miłośników kajakarstwa zapraszamy na spotkanie z Aleksandrem Dobą wyjątkowym człowiekiem, który dwukrotnie pokonał kajakiem Ocean Atlantycki, a który z gośćmi targów podzieli się swoimi opowieściami o zrealizowanych wyprawach i planach  na przyszłość.

W targową sobotę o żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami”.

Każdego dnia Targów można będzie obserwować pokazy technik ratowniczych przygotowanych przez Pomorską Federację WOPR wraz z grupą wspieraną przez psy ratownicze. „Jak pomóc aby nie zaszkodzić” to temat sobotniego szkolenia podczas, którego goście Targów dowiedzą się jak nie będą ratownikiem można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, tak aby nie narazić własnego bezpieczeństwa.

W niedzielę o spełnianiu marzeń o wielkiej wodzie opowiedzą uczestnicy regat  samotników przez Atlantyk, a na wodzie w Marinie zobaczymy tego dnia regaty jachtów sterowanych radiem.

Muzycznie w Marinie

Pobyt na Targach będzie umilała muzyka grana na żywo. W czwartek i niedzielę gości Targów zaprosimy na koncert dwóch wirtuozów i jazzowych indywidualności: Cezarego Paciorka - akordeonisty, pianisty, kompozytora i pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku, nowatora akordeonu jazzowego oraz kontrabasisty i kompozytora Piotra Lemańczyka, należącego do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Podczas Targów muzycy wykonają kompozycje własne oraz najpiękniejsze standardy jazzowe.

W piątek i sobotę najpiękniejsze jachty i łodzie prezentowane na Targach będzie można podziwiać przy dźwiękach jednego z najbardziej uśmiechniętych i spontanicznych dj'ów na Pomorzu GROOVE DEE. W swoich setach prezentuje najróżniejsze odmiany, szeroko pojętej muzyki House, czasami eksperymentując z innymi gatunkami. Na Swoim koncie ma tytuł MISTRZA POMORZA, 2 miejsce na ESKA DJ CUP, oraz 1 miejsce na IMPULS CONTEST. Obecnie GROVE DEE czynnie gra w wielu prestiżowych klubach całej Europy.

Nagrody i nominacje

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA -  na wodzie już po raz siódmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Hanna Bakuła - polska malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Tadeusz Jelec - design manager Jaguara, Bartosz Piotrowski - doktor sztuki, projektant specjalizujący się w konstrukcjach szynowych, główny designer PESA, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, Leszek Gonciarz – autor licznych doskonałych konstrukcji żaglowych w Polsce oraz Stanisław Iwiński, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”, sprawujący rolę sekretarz komisji konkursowej.

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2017” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.    

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Pan Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn „Żagle” a Partnerem Strategicznym Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.  

 

11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (28-31.07.2016).

----------------------------------------------------------------------------------------------

Wstęp na targi: 

28 lipca 2016 (czwartek): 11.00 – 18.00

29 lipca 2016 (piątek): 11.00 – 18.00

30 lipca 2016 (sobota): 11.00 -18.00

31 lipca 2016 (niedziela): 11.00-16.00

Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

www.wiatriwoda.pl

" ["id"]=> string(3) "919" ["intro"]=> string(344) "

Od 28 do 31 lipca w Gdyni odbywać się będą 11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> NULL ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(40) "Zapraszamy na WIATR i WODA – na wodzie" ["url"]=> string(36) "zapraszamy_na_wiatr_i_woda_na_wodzie" }
background