-

Artykuł

Sobota pod znakiem skuterów wodnych!

W najbliższą sobotę, 3 września, Zalew Zegrzyński (w pobliżu Plaży Miejskiej w Nieporęcie) będzie należał do skuterzystów wodnych, którzy w ostatniej, piątej, eliminacji powalczą o medale mistrzostw Polski.

Zawodnicy w tym sezonie ścigają się w pięciu klasach – trzech klasach skuterów siedzących (Runbout Open, Runbout Stock i Runbout Lady) oraz dwóch klasach skuterów stojących (Jet Stock i Jet Open). Po raz pierwszy w historii o tytuł najlepszej w kraju walczą panie (klasa RL), które umiejętnościami dorównują mężczyznom, zdecydowanie przewyższając ich jeśli chodzi o walory estetyczne.

W czterech poprzednich eliminacjach (Zalew Zegrzyński, Ełk, Nysa, Rydzewo) faworyci nie zawodzili, ale po piętach deptali im rywale. Przez to niemal każdy bieg budził niezwykłe emocje, zarówno wśród kibiców, jak i samych zawodników.
- Skutery wodne są niezwykle widowiskową konkurencją, a przez to, że trasa rozmieszczona jest stosunkowo blisko brzegu, kibice niemalże uczestniczą w rywalizacji. Czuć bryzgającą wodę, której tętno pulsuje w rytm silników – powiedział Paweł Szabelewski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. –Zapraszamy wszystkich do kibicowania i przeżycia tych niezapomnianych emocji.
 
PROGRAM MINUTOWY 
8:30 – 9:00 Odprawa zawodników 
9:30 – 9:50 Trening obowiązkowy klas JET 
9:55 – 10:15 Trening obowiązkowy klasy RUNBOUT Lady 
10:20 – 10:40   Trening obowiązkowy klas RUNBOUT 
 
I seria biegów
11:00 – 11:15 Wyścig klasa JET S
11:20 – 11:35 Wyścig klasy RS 
11:40 – 11:55 Wyścig klasy RL
12:00 – 12:15 Wyścig klasy JET O 
12:20 – 12:35 Wyścig klasy RO  
II seria biegów
13:15 – 13:30 Wyścig klasa JET S
13:35 – 13:50 Wyścig klasy RS 
13:55 – 14:10 Wyścig klasy RL
14:15 – 14:30 Wyścig klasy JET O 
14:35 – 14:50 Wyścig klasy RO  
 
 
III seria biegów
16:00 – 16:15 Wyścig klasa JET S
16:20 – 16:35 Wyścig klasy RS 
16:40 – 16:55 Wyścig klasy RL
17:00 – 17:15 Wyścig klasy JET O 
17:20 – 17:35 Wyścig klasy RO 
 
20.30  zakończenie zawodów, rozdanie nagród
 
			
			object(Articles)#18 (11) {
  ["id"]=>
  string(3) "105"
  ["title"]=>
  string(37) "Sobota pod znakiem skuterów wodnych!"
  ["url"]=>
  string(35) "sobota_pod_znakiem_skuterow_wodnych"
  ["active"]=>
  string(1) "1"
  ["promo"]=>
  NULL
  ["promo_photo"]=>
  string(3) "jpg"
  ["intro"]=>
  string(242) "

W najbliższą sobotę, 3 września, Zalew Zegrzyński (w pobliżu Plaży Miejskiej w Nieporęcie) będzie należał do skuterzystów wodnych, którzy w ostatniej, piątej, eliminacji powalczą o medale mistrzostw Polski.

" ["content"]=> string(3848) "

Zawodnicy w tym sezonie ścigają się w pięciu klasach – trzech klasach skuterów siedzących (Runbout Open, Runbout Stock i Runbout Lady) oraz dwóch klasach skuterów stojących (Jet Stock i Jet Open). Po raz pierwszy w historii o tytuł najlepszej w kraju walczą panie (klasa RL), które umiejętnościami dorównują mężczyznom, zdecydowanie przewyższając ich jeśli chodzi o walory estetyczne.

W czterech poprzednich eliminacjach (Zalew Zegrzyński, Ełk, Nysa, Rydzewo) faworyci nie zawodzili, ale po piętach deptali im rywale. Przez to niemal każdy bieg budził niezwykłe emocje, zarówno wśród kibiców, jak i samych zawodników.
- Skutery wodne są niezwykle widowiskową konkurencją, a przez to, że trasa rozmieszczona jest stosunkowo blisko brzegu, kibice niemalże uczestniczą w rywalizacji. Czuć bryzgającą wodę, której tętno pulsuje w rytm silników – powiedział Paweł Szabelewski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. –Zapraszamy wszystkich do kibicowania i przeżycia tych niezapomnianych emocji.
 
PROGRAM MINUTOWY 
8:30 – 9:00 Odprawa zawodników 
9:30 – 9:50 Trening obowiązkowy klas JET 
9:55 – 10:15 Trening obowiązkowy klasy RUNBOUT Lady 
10:20 – 10:40   Trening obowiązkowy klas RUNBOUT 
 
I seria biegów
11:00 – 11:15 Wyścig klasa JET S
11:20 – 11:35 Wyścig klasy RS 
11:40 – 11:55 Wyścig klasy RL
12:00 – 12:15 Wyścig klasy JET O 
12:20 – 12:35 Wyścig klasy RO  
II seria biegów
13:15 – 13:30 Wyścig klasa JET S
13:35 – 13:50 Wyścig klasy RS 
13:55 – 14:10 Wyścig klasy RL
14:15 – 14:30 Wyścig klasy JET O 
14:35 – 14:50 Wyścig klasy RO  
 
 
III seria biegów
16:00 – 16:15 Wyścig klasa JET S
16:20 – 16:35 Wyścig klasy RS 
16:40 – 16:55 Wyścig klasy RL
17:00 – 17:15 Wyścig klasy JET O 
17:20 – 17:35 Wyścig klasy RO 
 
20.30  zakończenie zawodów, rozdanie nagród
 
" ["add_date"]=> string(21) "2011.09.02 - 08:50:03" ["region"]=> string(2) "pl" ["categories"]=> array(1) { [0]=> array(3) { ["category_id"]=> string(1) "4" ["category_url"]=> string(13) "skutery_wodne" ["category_name"]=> string(13) "Skutery wodne" } } }
background