Artykuł

Podsumowanie sezonu 2021 - trzy medale MŚ i ME skuterów wodnych dla Polski

Anna Jachimek z brązem MŚ i złotem ME, Andrzej Wiśniewski z brązem ME – to najważniejsze sukcesy reprezentantów Polski w kończącym się sezonie. Te trzy medale to duży sukces naszych zawodników, choć w normalnych okolicznościach (bez pandemicznych restrykcji), ten dorobek byłby pewnie jeszcze okazalszy.

Przez Ełk do Levelek – droga naszych zawodników po medale ME

Polska droga po medale ME rozpoczęła się w dniach 2-4 lipca w Ełku – miejscu dobrze znanym naszym zawodnikom. W końcu zawody rangi UIM-ABP AQUABIKE EUROPEAN CHAMPIONSHIP odbywały się tu drugi rok z rzędu, na dodatek z Ełku pochodzi najbardziej utytułowany polski skuterzysta, Andrzej Wiśniewski. W ełckiej rundzie wystartowało przeszło 130 zawodników z kilkunastu europejskich krajów. Wśród nich była jedenastoosobowa reprezentacja Polski. Z tego grona najwięcej powodów do radości miał wspomniany Andrzej Wiśniewski oraz Anna Jachimek.  Ostateczne popularny „Amper” był na własnym terenie drugi, przegrywając nieznacznie ze swoim dobrym znajomym, z którym od lat spotyka się podczas zawodów na akwenach w różnych częściach globu – francuzem Jermy Perezem. Drugie miejsce bardzo mnie cieszy, ale mogło być jeszcze lepiej… W pierwszym wyścigu miałem problemy techniczne i zająłem siódmą pozycję. Dzięki pracy całego mojego zespołu udało nam się perfekcyjnie przygotować skuter na kolejne biegi. Wygrałem drugi i trzeci wyścig. Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Przegrałem zaledwie o 5 punktów z zawodnikiem, którego bardzo szanuję – ocenił Andrzej Wiśniewski.

Podium Grand Prix Polski w klasie Runabout GP1

1. Jeremy Perez (Francja) 69 punktów

2. Andrzej Wiśniewski (Polska) 64

3. Rasmus Koch Hansen (Dania) 62

Na przysłowiowym „pudle” w Ełku była też Anna Jachimek. Reprezentantka Klubu Sportowego Prima Jet Łódź zgromadziła 63 punkty za pierwsze, czwarte i trzecie miejsce w wyścigach klasy Runabout GP4 Ladies. Wyprzedziła ją jedynie doświadczona Hiszpanka Cristina Lazarraga. – Przed rozpoczęciem tego sezonu żartowałam, że do pełniej kolekcji medali mistrzostw Europy skuterów wodnych brakuje mi już tylko srebra, bo złoto wywalczyłam w 2019 roku, a brąz w 2020. I okazało się, że na półmetku tegorocznych mistrzostw jestem na drugim miejscu. To nie oznacza, że odpuszczę walkę o złoty medal. Wręcz przeciwnie, jestem bardzo zmotywowana przed zawodami na Węgrzech i będziemy tam walczyć o zwycięstwo – opowiada Anna Jachimek.

Podium Grand Prix Polski w klasie Runabout GP4 Ladies

1. Cristina Lazarraga (Hiszpania) 69 punktów

2. Anna Jachimek (Polska) 63

3. Kätriin Nilbe (Estonia) 55

Warte odnotowania są też wyniki innych Polaków w Ełku. W klasie Runabout GP2 ósme miejsce zajął Marcin Senda, a dwunaste Arkadiusz Bartyzel. W klasie Runabout GP4 dwunaste był Juliusz Roman. Dla młodego, zaledwie 17-letniego Polaka, był to debiut w imprezie mistrzowskiej. W klasie Runabout GP1 Veterans na ósmej pozycji zawody kończył Tomasz Kaźmierczak, a na dziesiątej Robert Warecha. W przypadku Sendy, czy Kazimierczaka w osiąganiu jeszcze lepszych wyników przeszkodziły awarie i usterki techniczne.

W Levelek - dosłownie dwa tygodnie po eliminacji w Ełku - już tak licznego #JetSki #Aquabike #TeamPoland nie było, ale to nie oznaczało, że nasze szanse medalowe zmalały. Sportową klasę potwierdziła Anna Jachimek. Równe występy we wszystkich trzech biegach (czwarte, trzecie i pierwsze miejsce) dały jej drugą lokatę w klasyfikacji końcowej zawodów na Węgrzech, a suma punktów zgromadzonych w Levelek i Ełku przełożyła się na złoty medal Mistrzostw Europy. – Ogromnie się cieszę. Zwody na Węgrzech były bardzo ciężkie. Doskwierał nam upał przekraczający trzydzieści stopni. Do tego organizatorzy ustawili bardzo wymagający tor. Udało mi się zrealizować plan w stu procentach. Nie popełniałam większych błędów, do tego mój skuter był bardzo dobrze przygotowany, a w tym sporcie sprzęt jest także niezwykle istotny - podsumowała Anna Jachimek.

Medalistki ME w klasie Runabout GP4 Ladies

Złoty medal - Anna Jachimek (Polska) 126 punktów

Srebrny medal – Nikola Dryjakova (Czechy) 123

Brązowy medal – Cristina Lazarraga (Hiszpania) 114

Kolejny medal dla Polski w ME wywalczył w Andrzej Wiśniewski. Lider światowego rankingu skuterzystów na Węgrzech miał spore problemy techniczne i musiał przede wszystkim skupić się na obronie pozycji medalowej. Skończyło się na najniższym stopniu podium. – Pewnie, że czuję niedosyt. Cieszę się jednak z tego brązowego medalu, bo praktycznie przez całe zawody w Levelek walczyłem nie tylko z rywalami, ale też z usterkami mojego skutera. Ciężko rywalizuje się o zwycięstwo z najlepszymi zawodnikami na świecie, gdy sprzęt nie jest w stu procentach sprawny. Wracamy do kraju i przygotowujemy się do następnych zwodów. Sezon jest niezwykle długi - ocenił Andrzej Wiśniewski.

Medaliści ME w klasie Runabout GP1

Złoty medal – Rasmus Koch Hansen (Dania) 126 punktów

Srebrny medal – Marcus Jorgensen (Węgry) 110

Brązowy medal – Andrzej Wiśniewski (Polska) 106

Tak jak wspomnieliśmy, na Węgrzech wystartowała czteroosobowa reprezentacja Polski. W klasie Runabout GP4 Ladies bardzo szybka była Amanda Karasek. Nastolatka z Rybnika zajęła w tej eliminacji ME trzecie miejsce. Niestety, do podium czempionatu Starego Kontynentu zabrakło punktów z ełckiej eliminacji ME. Tam komisja techniczna zdyskwalifikowała naszą zawodniczkę. W klasie Runabout GP2 dzielnie walczył też Marcin Senda. Polak wygrał w pięknym stylu pierwszy wyścig. Ostatecznie zakończył Grand Prix Węgier na szóstej pozycji.

Historyczne zawody i historyczny medal MŚ Anny Jachimek na Sardynii

Po wielu zmianach w kalendarzu MŚ skuterów wodnych promotor tego cyklu ogłosił, że pierwsza runda odbędzie się dopiero we wrześniu na Sardynii. W słonecznej o tej porze roku Olbii spodziewano się rekordowej liczy zawodników, którzy wyraźnie stęsknili się za sportową rywalizacją. Podczas Grand prix Włoch po raz pierwszy w historii na imprezie tej rangi postanowiono rozegrać zawody w klasie Runabout GP4 Ladies. To było duże wyzwanie dla Anny Jachimek, ale też ogromna szansa osiągnięcia czegoś, co do tej pory było dla kobiet startujących w MŚ skuterów wodnych po prostu nieosiągalne… Po kapitalnej dwudniowej walce na rozfalowanym i niełatwym akwenie mieliśmy ogromne powody do świętowania. Reprezentantka Polski zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych. Nasza zawodniczka stanęła na podium z Francuzką Clarą Muchembled (złoty medal) i Hiszpanką Cristiną Lazarragą (srebrny medal). - Z całego serca chcę podziękować wszystkim, którzy mi pomogli w osiągnięciu tego sukcesu. Zawody na Sardynii były bardzo ciężkie i wymagające. Moje rywalki są naprawdę świetne i doceniam ich klasę. Bardzo się cieszę, że mogę reprezentować nasz kraj i popularyzować w Polsce ten sport – powiedziała Anna Jachimek.

Medalistki MŚ w klasie Runabout GP4 Ladies

Złoty medal - Clara Muchembled (Francja) 75 punktów

Srebrny medal - Cristina Lazarrag (Hiszpania) 62

Brązowy medal – Anna Jachimek (Polska) 56

Grand Prix Włoch dla wielu klas - podobnie jak dla klasy Run GP4 Ladies - było pierwszą i ostatnia rundą Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych w sezonie 2021. W klasie Runabout GP2 byliśmy bardzo blisko medalu... Marcin Senda, po zliczeniu punktów z trzech wyścigów, był na drugiej pozycji. Niestety, protest jednego z rywali został uwzględniony przez komisję sędziowską, a chodziło o niewielki błąd i przepłynięcie prze boję na niezwykle zafalowanym akwenie. Ostatecznie, nasz zawodnik został przesunięty na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej MŚ. W tej samej klasie zadebiutował Adam Kunc. Młody i perspektywiczny reprezentant Polski zajął czternaste miejsce. Jak sam przyznał, na Sardynię przyjechał po naukę i wnioski, które pozwolą mu na poprawianie swoich wyników w niedalekiej przyszłości.

Dla kilku innych klas, w tym najwyższej klasy skuterów siedzących - Runabout GP1 - to miał być dopiero początek zmagań w MŚ 2021. Andrzej Wiśniewski zajął szóste miejsce na Sardynii i pozostawał w grze o medal, bo dystans do zawodników plasujących się na pozycjach medalowych był do zniwelowania podczas kolejnych rund mistrzostw. Wtedy nikt jeszcze nie przypuszczał, że wrześniowa impreza we Włoszech była półmetkiem rywalizacji, bo ostatecznie udało się zorganizować jeszcze tylko jedną rundę MŚ w Kuwejcie. Co więcej, na te zawody – w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa – Andrzej Wiśniewski nie mógł się wybrać. To oznaczało, że wskoczenie na podium czempionatu stało się po prostu niemożliwe… Ełczanin zakończył sezon zaliczając dwa z pięciu wyścigów mistrzowskich, a zdobyte punkty dały mu finalnie trzynaste miejsce w klasyfikacji końcowej MŚ w klasie Run GP1.

Polacy także z sukcesami w World Series IJSBA

W tym podsumowanie przypominamy też jeszcze jedne prestiżowe zawody, które odbyły się w naszym kraju. Pod koniec lipca w Porcie Jachtowym „Jeziorsko” byliśmy świadkami kolejnej dużej imprezy z udziałem gwiazd tego sportu – mowa o cyklu World Series organizowanym przez International Jet Sports Boating Association (IJSBA). Wśród zawodników z całego świata była też liczna grupa Polaków. Co więcej, nasi skuterzyści trzykrotnie stawali na podium! Pierwsze miejsce w klasie Run 1100 Stock Ladies wywalczyła w Ostrowie Warckim Anna Jachimek z klubu Prima Jet Łódź. We Freestyle’u trzeci był Kornel Babilec zrzeszony w klubie Black Shadows Power Team Ełk. Także trzecie miejsce zajął inny zawodnik ełckiego klubu, nastolatek Juliusz Roman, w klasie Novice Runabout 1100 Stock. Wyniki skuterzystów startujących z licencjami PZMWiNW w World Grand Prix / World Series potwierdziły, że nie tylko na najważniejszych imprezach tytularnych (w randze MŚ i ME) organizowanych przez Międzynarodową Unie Motorowodną UIM, Polacy odgrywają ważne role. Biało-czerwoni stają się coraz bardziej znacząca siłą w  światowym towarzystwie zawodników ścigających się na skuterach wodnych.

(Opracował Adrian Skubis / Foto Arek Rejs)

			
			object(Articles)#20 (11) {
 ["active"]=>
 string(1) "1"
 ["add_date"]=>
 string(19) "2021-12-22 10:13:30"
 ["categories"]=>
 array(1) {
  [0]=>
  array(3) {
   ["category_id"]=>
   string(1) "4"
   ["category_name"]=>
   string(13) "Skutery wodne"
   ["category_url"]=>
   string(13) "skutery_wodne"
  }
 }
 ["content"]=>
 string(11666) "

Przez Ełk do Levelek – droga naszych zawodników po medale ME

Polska droga po medale ME rozpoczęła się w dniach 2-4 lipca w Ełku – miejscu dobrze znanym naszym zawodnikom. W końcu zawody rangi UIM-ABP AQUABIKE EUROPEAN CHAMPIONSHIP odbywały się tu drugi rok z rzędu, na dodatek z Ełku pochodzi najbardziej utytułowany polski skuterzysta, Andrzej Wiśniewski. W ełckiej rundzie wystartowało przeszło 130 zawodników z kilkunastu europejskich krajów. Wśród nich była jedenastoosobowa reprezentacja Polski. Z tego grona najwięcej powodów do radości miał wspomniany Andrzej Wiśniewski oraz Anna Jachimek.  Ostateczne popularny „Amper” był na własnym terenie drugi, przegrywając nieznacznie ze swoim dobrym znajomym, z którym od lat spotyka się podczas zawodów na akwenach w różnych częściach globu – francuzem Jermy Perezem. Drugie miejsce bardzo mnie cieszy, ale mogło być jeszcze lepiej… W pierwszym wyścigu miałem problemy techniczne i zająłem siódmą pozycję. Dzięki pracy całego mojego zespołu udało nam się perfekcyjnie przygotować skuter na kolejne biegi. Wygrałem drugi i trzeci wyścig. Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Przegrałem zaledwie o 5 punktów z zawodnikiem, którego bardzo szanuję – ocenił Andrzej Wiśniewski.

Podium Grand Prix Polski w klasie Runabout GP1

1. Jeremy Perez (Francja) 69 punktów

2. Andrzej Wiśniewski (Polska) 64

3. Rasmus Koch Hansen (Dania) 62

Na przysłowiowym „pudle” w Ełku była też Anna Jachimek. Reprezentantka Klubu Sportowego Prima Jet Łódź zgromadziła 63 punkty za pierwsze, czwarte i trzecie miejsce w wyścigach klasy Runabout GP4 Ladies. Wyprzedziła ją jedynie doświadczona Hiszpanka Cristina Lazarraga. – Przed rozpoczęciem tego sezonu żartowałam, że do pełniej kolekcji medali mistrzostw Europy skuterów wodnych brakuje mi już tylko srebra, bo złoto wywalczyłam w 2019 roku, a brąz w 2020. I okazało się, że na półmetku tegorocznych mistrzostw jestem na drugim miejscu. To nie oznacza, że odpuszczę walkę o złoty medal. Wręcz przeciwnie, jestem bardzo zmotywowana przed zawodami na Węgrzech i będziemy tam walczyć o zwycięstwo – opowiada Anna Jachimek.

Podium Grand Prix Polski w klasie Runabout GP4 Ladies

1. Cristina Lazarraga (Hiszpania) 69 punktów

2. Anna Jachimek (Polska) 63

3. Kätriin Nilbe (Estonia) 55

Warte odnotowania są też wyniki innych Polaków w Ełku. W klasie Runabout GP2 ósme miejsce zajął Marcin Senda, a dwunaste Arkadiusz Bartyzel. W klasie Runabout GP4 dwunaste był Juliusz Roman. Dla młodego, zaledwie 17-letniego Polaka, był to debiut w imprezie mistrzowskiej. W klasie Runabout GP1 Veterans na ósmej pozycji zawody kończył Tomasz Kaźmierczak, a na dziesiątej Robert Warecha. W przypadku Sendy, czy Kazimierczaka w osiąganiu jeszcze lepszych wyników przeszkodziły awarie i usterki techniczne.

W Levelek - dosłownie dwa tygodnie po eliminacji w Ełku - już tak licznego #JetSki #Aquabike #TeamPoland nie było, ale to nie oznaczało, że nasze szanse medalowe zmalały. Sportową klasę potwierdziła Anna Jachimek. Równe występy we wszystkich trzech biegach (czwarte, trzecie i pierwsze miejsce) dały jej drugą lokatę w klasyfikacji końcowej zawodów na Węgrzech, a suma punktów zgromadzonych w Levelek i Ełku przełożyła się na złoty medal Mistrzostw Europy. – Ogromnie się cieszę. Zwody na Węgrzech były bardzo ciężkie. Doskwierał nam upał przekraczający trzydzieści stopni. Do tego organizatorzy ustawili bardzo wymagający tor. Udało mi się zrealizować plan w stu procentach. Nie popełniałam większych błędów, do tego mój skuter był bardzo dobrze przygotowany, a w tym sporcie sprzęt jest także niezwykle istotny - podsumowała Anna Jachimek.

Medalistki ME w klasie Runabout GP4 Ladies

Złoty medal - Anna Jachimek (Polska) 126 punktów

Srebrny medal – Nikola Dryjakova (Czechy) 123

Brązowy medal – Cristina Lazarraga (Hiszpania) 114

Kolejny medal dla Polski w ME wywalczył w Andrzej Wiśniewski. Lider światowego rankingu skuterzystów na Węgrzech miał spore problemy techniczne i musiał przede wszystkim skupić się na obronie pozycji medalowej. Skończyło się na najniższym stopniu podium. – Pewnie, że czuję niedosyt. Cieszę się jednak z tego brązowego medalu, bo praktycznie przez całe zawody w Levelek walczyłem nie tylko z rywalami, ale też z usterkami mojego skutera. Ciężko rywalizuje się o zwycięstwo z najlepszymi zawodnikami na świecie, gdy sprzęt nie jest w stu procentach sprawny. Wracamy do kraju i przygotowujemy się do następnych zwodów. Sezon jest niezwykle długi - ocenił Andrzej Wiśniewski.

Medaliści ME w klasie Runabout GP1

Złoty medal – Rasmus Koch Hansen (Dania) 126 punktów

Srebrny medal – Marcus Jorgensen (Węgry) 110

Brązowy medal – Andrzej Wiśniewski (Polska) 106

Tak jak wspomnieliśmy, na Węgrzech wystartowała czteroosobowa reprezentacja Polski. W klasie Runabout GP4 Ladies bardzo szybka była Amanda Karasek. Nastolatka z Rybnika zajęła w tej eliminacji ME trzecie miejsce. Niestety, do podium czempionatu Starego Kontynentu zabrakło punktów z ełckiej eliminacji ME. Tam komisja techniczna zdyskwalifikowała naszą zawodniczkę. W klasie Runabout GP2 dzielnie walczył też Marcin Senda. Polak wygrał w pięknym stylu pierwszy wyścig. Ostatecznie zakończył Grand Prix Węgier na szóstej pozycji.

Historyczne zawody i historyczny medal MŚ Anny Jachimek na Sardynii

Po wielu zmianach w kalendarzu MŚ skuterów wodnych promotor tego cyklu ogłosił, że pierwsza runda odbędzie się dopiero we wrześniu na Sardynii. W słonecznej o tej porze roku Olbii spodziewano się rekordowej liczy zawodników, którzy wyraźnie stęsknili się za sportową rywalizacją. Podczas Grand prix Włoch po raz pierwszy w historii na imprezie tej rangi postanowiono rozegrać zawody w klasie Runabout GP4 Ladies. To było duże wyzwanie dla Anny Jachimek, ale też ogromna szansa osiągnięcia czegoś, co do tej pory było dla kobiet startujących w MŚ skuterów wodnych po prostu nieosiągalne… Po kapitalnej dwudniowej walce na rozfalowanym i niełatwym akwenie mieliśmy ogromne powody do świętowania. Reprezentantka Polski zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych. Nasza zawodniczka stanęła na podium z Francuzką Clarą Muchembled (złoty medal) i Hiszpanką Cristiną Lazarragą (srebrny medal). - Z całego serca chcę podziękować wszystkim, którzy mi pomogli w osiągnięciu tego sukcesu. Zawody na Sardynii były bardzo ciężkie i wymagające. Moje rywalki są naprawdę świetne i doceniam ich klasę. Bardzo się cieszę, że mogę reprezentować nasz kraj i popularyzować w Polsce ten sport – powiedziała Anna Jachimek.

Medalistki MŚ w klasie Runabout GP4 Ladies

Złoty medal - Clara Muchembled (Francja) 75 punktów

Srebrny medal - Cristina Lazarrag (Hiszpania) 62

Brązowy medal – Anna Jachimek (Polska) 56

Grand Prix Włoch dla wielu klas - podobnie jak dla klasy Run GP4 Ladies - było pierwszą i ostatnia rundą Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych w sezonie 2021. W klasie Runabout GP2 byliśmy bardzo blisko medalu... Marcin Senda, po zliczeniu punktów z trzech wyścigów, był na drugiej pozycji. Niestety, protest jednego z rywali został uwzględniony przez komisję sędziowską, a chodziło o niewielki błąd i przepłynięcie prze boję na niezwykle zafalowanym akwenie. Ostatecznie, nasz zawodnik został przesunięty na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej MŚ. W tej samej klasie zadebiutował Adam Kunc. Młody i perspektywiczny reprezentant Polski zajął czternaste miejsce. Jak sam przyznał, na Sardynię przyjechał po naukę i wnioski, które pozwolą mu na poprawianie swoich wyników w niedalekiej przyszłości.

Dla kilku innych klas, w tym najwyższej klasy skuterów siedzących - Runabout GP1 - to miał być dopiero początek zmagań w MŚ 2021. Andrzej Wiśniewski zajął szóste miejsce na Sardynii i pozostawał w grze o medal, bo dystans do zawodników plasujących się na pozycjach medalowych był do zniwelowania podczas kolejnych rund mistrzostw. Wtedy nikt jeszcze nie przypuszczał, że wrześniowa impreza we Włoszech była półmetkiem rywalizacji, bo ostatecznie udało się zorganizować jeszcze tylko jedną rundę MŚ w Kuwejcie. Co więcej, na te zawody – w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa – Andrzej Wiśniewski nie mógł się wybrać. To oznaczało, że wskoczenie na podium czempionatu stało się po prostu niemożliwe… Ełczanin zakończył sezon zaliczając dwa z pięciu wyścigów mistrzowskich, a zdobyte punkty dały mu finalnie trzynaste miejsce w klasyfikacji końcowej MŚ w klasie Run GP1.

Polacy także z sukcesami w World Series IJSBA

W tym podsumowanie przypominamy też jeszcze jedne prestiżowe zawody, które odbyły się w naszym kraju. Pod koniec lipca w Porcie Jachtowym „Jeziorsko” byliśmy świadkami kolejnej dużej imprezy z udziałem gwiazd tego sportu – mowa o cyklu World Series organizowanym przez International Jet Sports Boating Association (IJSBA). Wśród zawodników z całego świata była też liczna grupa Polaków. Co więcej, nasi skuterzyści trzykrotnie stawali na podium! Pierwsze miejsce w klasie Run 1100 Stock Ladies wywalczyła w Ostrowie Warckim Anna Jachimek z klubu Prima Jet Łódź. We Freestyle’u trzeci był Kornel Babilec zrzeszony w klubie Black Shadows Power Team Ełk. Także trzecie miejsce zajął inny zawodnik ełckiego klubu, nastolatek Juliusz Roman, w klasie Novice Runabout 1100 Stock. Wyniki skuterzystów startujących z licencjami PZMWiNW w World Grand Prix / World Series potwierdziły, że nie tylko na najważniejszych imprezach tytularnych (w randze MŚ i ME) organizowanych przez Międzynarodową Unie Motorowodną UIM, Polacy odgrywają ważne role. Biało-czerwoni stają się coraz bardziej znacząca siłą w  światowym towarzystwie zawodników ścigających się na skuterach wodnych.

(Opracował Adrian Skubis / Foto Arek Rejs)

" ["id"]=> string(4) "1884" ["intro"]=> string(378) "

Anna Jachimek z brązem MŚ i złotem ME, Andrzej Wiśniewski z brązem ME – to najważniejsze sukcesy reprezentantów Polski w kończącym się sezonie. Te trzy medale to duży sukces naszych zawodników, choć w normalnych okolicznościach (bez pandemicznych restrykcji), ten dorobek byłby pewnie jeszcze okazalszy.

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(76) "Podsumowanie sezonu 2021 - trzy medale MŚ i ME skuterów wodnych dla Polski" ["url"]=> string(74) "podsumowanie_sezonu_2021_-_trzy_medale_ms_i_me_skuterow_wodnych_dla_polski" }
background