Medalowe szanse polskich skuterzystów na ME

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, w Levelek na Węgrzech będzie się toczyła walka w drugiej i jednocześnie ostatniej rundzie ME Skuterów Wodnych. Polacy, po zawodach w Ełku, mają dobre pozycje wyjściowe, by skutecznie walczyć o medale. Największe szanse na końcowy sukces mają Anna Jachimek i Andrzej Wiśniewski.

Anna Jachimek zgromadziła w Ełku 63 punkty w klasie Runabout GP4 Ladies i to dało jej drugie miejsce w zawodach. Wyprzedziła ją Hiszpanka Cristina Lazarraga, która ma 6 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej. Za Polką jest Estonka Kätriin Nilbe (55 punktów). W czołówce rywalizacji kobiet jest niezwykle ciasno: Czeska Nikola Dryjakova ma 54 punkty, a Estonka Annemarie Randla 52. To oznacza, że w Levelek będziemy świadkami ekscytującej walki o podium.

Udział w węgierskiej eliminacji potwierdziła też broniąca tytuły Mistrzyni Europy Amanda Karasek. Nasza reprezentantka nie ukończyła Grand Prix of Poland, bo sędziowie techniczni doszukali się niezgodności regulaminowych w jej skuterze. Nasza młoda zawodnicza, która nie zgadza się z tą decyzja, postanowiła potwierdzić swoją sportową klasę podczas finału ME na Węgrzech.

Czołówka klasyfikacji ME w klasie Runabout GP4 Ladies

1. Cristina Lazarraga (Hiszpania) 69 punktów

2. Anna Jachimek (Polska) 63

3. Kätriin Nilbe (Estonia) 55

Niespełna dewa tygodnie temu na Podium w Grand Prix Polski stanął też Andrzej Wiśniewski. Polak, podobnie jak Anna Jachimek, zajął drugie miejsce w klasie Runabout GP1, a jego strata do lidera to zaledwie 5 punktów. „Amper” przyznał po zakończeniu ełckiej rundy, że lubi akwen w Levelek i liczy na swój kolejny dobry występ na Węgrzech. Jeśli tylko nie zawiedzie sprzęt, możemy spodziewać się walki Polaka o najwyższy stopień podium.