Kapitalna końcówka sezonu Wiśniewskiego i podium w Szardży!

Andrzej Wiśniewski zajął trzecie miejsce w Grand Prix Szardży, czyli ostatniej tegorocznej rundzie Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych – Aquabike World Championship. W klasyfikacji generalnej światowego czempionatu nasz reprezentant zajął wysokie szóste miejsce.

Od samego początku zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Polak pokazywał moc! W dwóch wtorkowych wyścigach zajmował piąte miejsca, a dziś na zakończenie rywalizacji był drugi. Trzy bardzo dobre, szybkie i równe występy w Szardży dały mu miejsce na najniższym stopniu podium w kończącej sezon eliminacji mistrzostw świata. Nasz reprezentant zaliczył też ogromny awans w klasyfikacji generalnej – ostatecznie został sklasyfikowany na szóstej pozycji z dorobkiem 58 punktów.

Mistrzem Świata został reprezentant Kuwejtu Yousef Al Abdulrazzaq. Tytuł wicemistrza wywalczył Szwed Lars Akerblom, a brązowy medal trafił do reprezentanta Wielkiej Brytanii Jamesa Bushella.

Klasyfikacja generalna MŚ Skuterów Wodnych dostępna jest TUTAJ.

***
Andrzej Wiśniewski z klubu Black Shadows Ełk jest multimedalistą Mistrzostw Polski w najsilniejszej klasie skuterów siedzących Runabout Open. W swojej bogatej karierze stawał też na podium mistrzostw świata. W 2013 i 2016 roku zdobywał brązowe medale MŚ w slalomie równoległym w klasie Runabout GP.

***

" ["id"]=> string(4) "1176" ["intro"]=> string(315) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(63) "Kapitalna końcówka sezonu Wiśniewskiego i podium w Szardży!" ["url"]=> string(58) "kapitalna_koncowka_sezonu_wisniewskiego_i_podium_w_szardzy" }