Bardzo dobry start naszych zawodników w I Eliminacji Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych

W swoim inauguracyjnym starcie w Mistrzostwach Świata we Włoszech Polacy wywalczyli w końcowej klasyfikacji bardzo wysokie miejsca.

W klasie AB Runabout Andrzej Wiśniewski (Black Shadows) zajął V lokatę, zdobywając łącznie 21 punktów.

W tej klasie wystartowało 21 zawodników z 7 państw. Najwięcej, bo aż 10, reprezentowało Francję. Drudzy w kolejności byli gospodarze z 6 zawodnikami.

Po jednym zawodniku wystartowało z : Polski, Hiszpanii, Kuwejtu, Rosji oraz Szwecji.

Nasz reprezentant rozpoczął dobrze, zajmując VII miejsce w biegu czasowym (pole position), decydującym ustawieniu na pomoście startowym do pierwszego wyścigu.

Klasę AB Runabout wygrał bezapelacyjnie reprezentant Kuwejtu Al Aboulrazzaq Youssef, będąc najlepszy o obydwu wyścigach. W obydwu z nich tylko 3 zawodników łącznie nie zostało  zdublowanych  – 2 w pierwszym i 1 w drugim.

Miejsce drugie zajął  Perez Jeremy z Francji ze zdobywając 36 punktów.

Dopiero na III pozycji „wylądował” wielki faworyt tych wyścigów, również Francuz, Medori Francois z 29 punktową zdobyczą.

W tej sytuacji V miejsce Andrzeja to bardzo duży sukces.

W klasie AB Ski Dyvision wziął  udział Dawid Michalak (Black Shadows), który również zanotował bardzo dobry występ, zajmując w końcowej klasyfikacji swojej klasy VI miejsce, zdobywając 16 punktów.

W tej klasie wystartowało 15 zawodników reprezentujących dziewięć państw :

Włochy – 4 zawodników, Węgry, Szwecję, Słowację – po 2 zawodników, Polskę, Portugalię, Hiszpanię, Francję  i Chorwację – po 1 zawodniku.

Zwycięzcą klasy został Hiszpan Armillas Nachete, wygrywając obydwa wyścigi i zdobywając komplet 50 punktów.

Miejsce II zajął Monti Alberto z Włoch – 40 punktów (dwa razy II), a III pozycję zdobył Węgier Binar Lukas z 27 punktami.

Nasz zawodnik zanotował duży progres wyników. W pierwszym wyścigu XI miejsce natomiast w drugim Dawid wypadł świetnie, zajmując V lokatę.

Z duża ciekawością oczekujemy na kolejny start naszych zawodników, który odbędzie się na początku października w Chinach.

string(2338) "

" ["id"]=> string(3) "343" ["intro"]=> string(143) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(90) "Bardzo dobry start naszych zawodników w I Eliminacji Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych" ["url"]=> string(87) "bardzo_dobry_start_naszych_zawodnikow_w_i_eliminacji_mistrzostw_swiata_skuterow_wodnych" }