-

Artykuł

Punkty Bartka Marszałka w Chinach

Nasz jedyny zawodnik ścigający się w wodnej Formule 1 zajął ósme miejsce w Grand Prix Liuzhou i do swojego tegorocznego dorobku dołożył 3 punkty. W klasyfikacji generalnej MŚ F1H2O awansował na dziewiąte miejsce.

To bardzo doby wynik Polaka, biorąc pod uwagę fakt, że w sobotnich kwalifikacjach uzyskał szesnasty czas i na dystansie dzisiejszego wyścigu musiał walczyć z rywalami o punktowane miejsce.

Zawody wygrał trzykrotny mistrz świata Włoch Alex Carella. Drugi na mecie zameldował się Szwed Erik Stark, a trzeci Francuz Philippe Chiappe. Carella jest też liderem klasyfikacji generalnej. W czterech tegorocznych startach zgromadził już 58 punktów.  Pełna klasyfikacja sezonu 2017 w wodnej Formule 1 dostępna jest TUTAJ.

Do zakończenia sezonu pozostały wyścigi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Grand Prix Abu Zabi 8 grudnia i Grand Prix Szardży 15 grudnia.