Narciarze wodni na medal. Srebrny!

Kiedy zawodzą koszykarze, z dużą niepewnością swój start w ME oceniają siatkarze, a piłkarze od lat są bez sukcesu, na tę drużynę zawsze możemy liczyć!

„Szóstka wspaniałych”: Joanna Wąż (AKS Sparta Augustów), Justyna Mazurkiewicz (Zefir Bytom), Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin), Mateusz Krzywiński (AKS Sparta Augustów), Dawid Kazek (Zefir Bytom) i Kamil Borysewicz (AKS Sparta Augustów) z kolejnej mistrzowskiej imprezy wraca z medalem! Drużyna narciarzy wodnych w tureckiej Antalyi uzbierała 6618,40 punktów i wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy Open za wyciągiem.

Złoto dla reprezentantów Białorusi, którzy w łącznej klasyfikacji uzyskali 8690,31 punktów, brąz dla ekipy Niemiec, która na swoim koncie zanotowała 6545 punktów.

- Konstruowaliśmy drużynę z myślą o medalu. Każdy z zawodników to specjalista w danej konkurencji, co daje nam ogromną przewagę nad przeciwnikami. Chociaż Białorusini, którzy zdobyli złoto byli niemal perfekcyjni ,jestem niezwykle zadowolony z moich zawodników, bo pokazali charakter, a także  dużą odporność i dojrzałość w sferze mentalnej – skomentował jeden z twórców sukcesów polskich narciarzy, Wiesław Kurnik, Wiceprezes ds. Narciarstwa Wodnego Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. -  Teraz czekamy na  medale w konkurencjach indywidualnych!

Nasi narciarze rok temu podczas mistrzostw świata w Izraelu zdobyli srebrny medal drużynowo, zaś w 2009 r. w mistrzostwach Europy w Czechach zajęli także drugie miejsce. W sobotę ostatni dzień mistrzostw, podczas którego zostaną rozegrane finały we wszystkich trzech konkurencjach: slalomie, jeździe figurowej oraz skokach.

string(1952) "

" ["id"]=> string(3) "114" ["intro"]=> string(186) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(34) "Narciarze wodni na medal. Srebrny!" ["url"]=> string(32) "narciarze_wodni_na_medal_srebrny" }