-

Artykuł

Slalomem na nartach po jeziorze w Szczytnie!

 

W miniony weekend w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Polski w slalomie na nartach wodnych oraz międzynarodowe zawody MAZURIA CUP.

 

 

Zawodnicy z różnych części Polski walczyli o medale w 5 kategoriach wiekowych – junior młodszy, junior, junior do lat 21, Open i seniorzy powyżej 35 roku życia. Pogoda dopisała, więc narciarze mieli bardzo dobre warunki do osiągania jak najlepszych wyników, a widzowie zgromadzeni na brzegu Jeziora Domowego Dużego byli świadkami pięknej sportowej rywalizacji.

 

Wyniki Mistrzostw Polski:

 

Kategoria juniorki młodsze

  1. Idalia Woźniak (SKNW SKI-LINE)
  2. Kinga Grochowska (UKS MOS Augustów)
  3. Karolina Habera (KNW Jaworzno)

 

Kategoria juniorzy młodsi

  1. Konrad Zawadzki (UKS MOS Augustów)
  2. Jakub Sibicki (UKS MOS Augustów)
  3. Mateusz Grzesiak (SKNW SKI-LINE)

 

Kategoria juniorki

  1. Małgorzata Rutkowska (AKS SPARTA)
  2. Magdalena Molenda (UKS MOS Augustów)
  3. Izabela Raczkowska (UKS MOS Augustów)

 

Kategoria juniorzy:

  1. Kamil Borysewicz (AKS SPARTA)
  2. Erwin Zawadzki (UKS MOS Augustów)
  3. Krzysztof Kowalczyk (KS ZEFIR Bytom)

 

Kategoria juniorki do lat 21

  1. Aleksandra Kuźbiel (UKS MOS Augustów)
  2. Ada Kusiek (SKNW SKI-LINE)
  3. Anna Otremba (KS ZEFIR Bytom)

 

Kategoria juniorzy do lat 21

  1. Martin Gruca ((KS ZEFIR Bytom)
  2. Paweł Świętek (KS ZEFIR Bytom)
  3. Seweryn Szumski (UKS MOS Augustów)

 

Kategoria seniorki 35+

  1. Anna Gogola (KS ZEFIR Bytom)
  2. Justyna Szafrańska-Rolak (SKI RIDE Warszawa)

 

Kategoria seniorzy 35+

  1. Dariusz Rytko (UKNW Warszawa)
  2. Piotr kuzynowski (UKNW Warszawa)
  3. Mariusz Gruca (KS ZEFIR Bytom)

 

Kategoria kobiety OPEN

  1. Olga Kurczyńska (SKI RIDE Warszawa)
  2. Justyna Mazurkiewicz (KS ZEFIR Bytom)
  3. Małgorzata Rutkowska (AKS SPARTA)

 

Kategoria mężczyźni OPEN:

  1. Martin Gruca (KS ZEFIR Bytom)
  2. Tomasz Bernatowicz (SKNW SKI-LINE)
  3. Dawid Kazek (KS ZEFIR Bytom)

 

 

Mistrzostwa Polski przeplatane były międzynarodowymi zawodami MAZURIA CUP, w których, poza Polakami, udział wzięli również reprezentanci Białorusi i Niemiec.

 

Wyniki MAZURIA CUP:

 

Kategoria juniorki młodsze

  1. Maryja Leschnja (Białoruś)
  2. Idalia Woźniak (Polska)

 

Kategoria juniorzy młodsi

  1. Mateusz Grzesiak (Polska)
  2. Andre Brockmann (Niemcy)

 

Kategoria juniorki

1. Izabela Jaroszewska (Polska)

 

Kategoria juniorzy:

  1. Alexander Kazlovski (Białoruś)
  2. Wojciech Gogola (Polska)
  3. Krzysztof Kowalczyk (Polska)

 

Kategoria juniorki do lat 21

  1. Ada Kusiek (Polska)

 

Kategoria juniorzy do lat 21

  1. Magnus Albrecht (Niemcy)
  2. Paweł Świętek (Polska)

 

Kategoria seniorzy 35+

  1. Dariusz Rytko (Polska)
  2. Piotr kuzynowski (Polska)
  3. Hunter Kuhnt (Niemcy)

 

Kategoria kobiety OPEN

  1. Iryna Dymant (Białoruś)
  2. Aliaksandra Rabchun (Białoruś)
  3. Justyna Mazurkiewicz (Polska)

 

Kategoria mężczyźni OPEN:

  1. Dawid Kazek (KS ZEFIR Bytom)
  2. Tomasz Bernatowicz (SKNW SKI-LINE)
  3. Martin Gruca (KS ZEFIR Bytom)
  4.  

 

W sobotę imprezę uatrakcyjniły zawody VIP-ów, którzy próbowali swoich sił w jeździe na nartach. Pierwsze kroki na wodzie stawiał m. in. były reprezentant Polski w siatkówce – Paweł Papke.

 

Dodatkowo każdy, kto w niedzielę kibicował zawodnikom, mógł bezpłatnie skorzystać z atrakcji wodnych przygotowanych przez organizatorów (jazda na nartach wodnych, przejażdżki na bananie czy dmuchanym „naleśniku” itp.)

 

 

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego: http://pzmwinw.pl/wyniki/narciarstwo_wodne.html

			
			object(Articles)#18 (11) {
  ["id"]=>
  string(3) "233"
  ["title"]=>
  string(44) "Slalomem na nartach po jeziorze w Szczytnie!"
  ["url"]=>
  string(43) "slalomem_na_nartach_po_jeziorze_w_szczytnie"
  ["active"]=>
  string(1) "1"
  ["promo"]=>
  NULL
  ["promo_photo"]=>
  string(3) "jpg"
  ["intro"]=>
  string(173) "

 

W miniony weekend w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Polski w slalomie na nartach wodnych oraz międzynarodowe zawody MAZURIA CUP.

 

" ["content"]=> string(4963) "

 

Zawodnicy z różnych części Polski walczyli o medale w 5 kategoriach wiekowych – junior młodszy, junior, junior do lat 21, Open i seniorzy powyżej 35 roku życia. Pogoda dopisała, więc narciarze mieli bardzo dobre warunki do osiągania jak najlepszych wyników, a widzowie zgromadzeni na brzegu Jeziora Domowego Dużego byli świadkami pięknej sportowej rywalizacji.

 

Wyniki Mistrzostw Polski:

 

Kategoria juniorki młodsze

  1. Idalia Woźniak (SKNW SKI-LINE)
  2. Kinga Grochowska (UKS MOS Augustów)
  3. Karolina Habera (KNW Jaworzno)

 

Kategoria juniorzy młodsi

  1. Konrad Zawadzki (UKS MOS Augustów)
  2. Jakub Sibicki (UKS MOS Augustów)
  3. Mateusz Grzesiak (SKNW SKI-LINE)

 

Kategoria juniorki

  1. Małgorzata Rutkowska (AKS SPARTA)
  2. Magdalena Molenda (UKS MOS Augustów)
  3. Izabela Raczkowska (UKS MOS Augustów)

 

Kategoria juniorzy:

  1. Kamil Borysewicz (AKS SPARTA)
  2. Erwin Zawadzki (UKS MOS Augustów)
  3. Krzysztof Kowalczyk (KS ZEFIR Bytom)

 

Kategoria juniorki do lat 21

  1. Aleksandra Kuźbiel (UKS MOS Augustów)
  2. Ada Kusiek (SKNW SKI-LINE)
  3. Anna Otremba (KS ZEFIR Bytom)

 

Kategoria juniorzy do lat 21

  1. Martin Gruca ((KS ZEFIR Bytom)
  2. Paweł Świętek (KS ZEFIR Bytom)
  3. Seweryn Szumski (UKS MOS Augustów)

 

Kategoria seniorki 35+

  1. Anna Gogola (KS ZEFIR Bytom)
  2. Justyna Szafrańska-Rolak (SKI RIDE Warszawa)

 

Kategoria seniorzy 35+

  1. Dariusz Rytko (UKNW Warszawa)
  2. Piotr kuzynowski (UKNW Warszawa)
  3. Mariusz Gruca (KS ZEFIR Bytom)

 

Kategoria kobiety OPEN

  1. Olga Kurczyńska (SKI RIDE Warszawa)
  2. Justyna Mazurkiewicz (KS ZEFIR Bytom)
  3. Małgorzata Rutkowska (AKS SPARTA)

 

Kategoria mężczyźni OPEN:

  1. Martin Gruca (KS ZEFIR Bytom)
  2. Tomasz Bernatowicz (SKNW SKI-LINE)
  3. Dawid Kazek (KS ZEFIR Bytom)

 

 

Mistrzostwa Polski przeplatane były międzynarodowymi zawodami MAZURIA CUP, w których, poza Polakami, udział wzięli również reprezentanci Białorusi i Niemiec.

 

Wyniki MAZURIA CUP:

 

Kategoria juniorki młodsze

  1. Maryja Leschnja (Białoruś)
  2. Idalia Woźniak (Polska)

 

Kategoria juniorzy młodsi

  1. Mateusz Grzesiak (Polska)
  2. Andre Brockmann (Niemcy)

 

Kategoria juniorki

1. Izabela Jaroszewska (Polska)

 

Kategoria juniorzy:

  1. Alexander Kazlovski (Białoruś)
  2. Wojciech Gogola (Polska)
  3. Krzysztof Kowalczyk (Polska)

 

Kategoria juniorki do lat 21

  1. Ada Kusiek (Polska)

 

Kategoria juniorzy do lat 21

  1. Magnus Albrecht (Niemcy)
  2. Paweł Świętek (Polska)

 

Kategoria seniorzy 35+

  1. Dariusz Rytko (Polska)
  2. Piotr kuzynowski (Polska)
  3. Hunter Kuhnt (Niemcy)

 

Kategoria kobiety OPEN

  1. Iryna Dymant (Białoruś)
  2. Aliaksandra Rabchun (Białoruś)
  3. Justyna Mazurkiewicz (Polska)

 

Kategoria mężczyźni OPEN:

  1. Dawid Kazek (KS ZEFIR Bytom)
  2. Tomasz Bernatowicz (SKNW SKI-LINE)
  3. Martin Gruca (KS ZEFIR Bytom)
  4.  

 

W sobotę imprezę uatrakcyjniły zawody VIP-ów, którzy próbowali swoich sił w jeździe na nartach. Pierwsze kroki na wodzie stawiał m. in. były reprezentant Polski w siatkówce – Paweł Papke.

 

Dodatkowo każdy, kto w niedzielę kibicował zawodnikom, mógł bezpłatnie skorzystać z atrakcji wodnych przygotowanych przez organizatorów (jazda na nartach wodnych, przejażdżki na bananie czy dmuchanym „naleśniku” itp.)

 

 

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego: http://pzmwinw.pl/wyniki/narciarstwo_wodne.html

" ["add_date"]=> string(21) "2012.08.19 - 19:59:52" ["region"]=> string(2) "pl" ["categories"]=> array(1) { [0]=> array(3) { ["category_id"]=> string(1) "2" ["category_url"]=> string(17) "narciarstwo_wodne" ["category_name"]=> string(17) "Narciarstwo wodne" } } }
background