Artykuł

Polscy narciarze powalczą o medale MŚ

Szóstka polskich narciarzy wodnych rozpoczyna walkę o medale mistrzostw świata za wyciągiem, które w dniach 7-9 października, pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Sportu Izraela, zostaną rozegrane w Tel Avivie. Polskę w Tel Avivie reprezentować będą: Anna Moś i Justyna Mazurkiewicz (obie Zefir Bytom) oraz ich kolega klubowy Dawid Kazek, a także: Jan Galinowski i Jakub Rutkowski z augustowskiej Sparty i Krzysztof Bernatowicz (Ski-line Szczecin).
Ubiegłoroczny mistrz Europy w skokach - Mateusz Krzywiński, ze względu na pęknięcie kości śródstopia i późniejszą rehabilitację, był przez dłuższy czas wykluczony z przygotowań i startów. Dopiero tuż przed zawodami mógł rozpocząć trening na wodzie, lecz trudno było stwierdzić czy będzie pewnym członkiem drużyny (drużyna może bowiem składać się z jedynie z 6 osób). W związku z tym nie został powołany w jej skład, ma jednak możliwość startu indywidualnego, z tzw. „gwiazdką” (regulamin zawodów przewiduję taką możliwość dla zawodników z bardzo dobrymi wynikami). - Mistrzostwa świata za wyciągiem to najważniejsze zawody w tym roku. Cały sezon przygotowawczy został podporządkowany tej imprezie, począwszy od marca aż na ostatnim zgrupowaniu, tuż przed mistrzostwami świata, które odbyło się w czeskim Havirovie kończąc - powiedział Wiesław Kurnik, Wiceprezes ds. Narciarstwa Wodnego, Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. - Podczas ostatnich mistrzostw świata w 2008 r. nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal drużynowo, zaś rok temu w mistrzostwach Europy medal srebrny. I w tym roku liczmy na miejsce drużyny na podium, gdyż skład „medalowej” reprezentacji zmienił się tylko jedną osobę – zamiast Mateusza Krzywińskiego wystartuje Jan Galinowski, bardzo utalentowany junior, który zdobył w tym roku tytuł Mistrza Europy Juniorów i wykazywał znaczny progres podczas całego sezonu. Oczywiście to jest sport i wszystko się może zdarzyć, ale nie ukrywam, że po cichu liczę na medal naszych zawodników – dodał Prezes Kurnik. W mistrzostwach świata w Izraelu wystartuje 12 zespołów. Jak zawsze, niemal poza zasięgiem są Białorusini, zaś o medale walka będzie się toczyć również pomiędzy: Niemcami, Słowakami, Izraelczykami oraz Polakami. W słabszej formie w tym roku są Czesi, ale z kolei z dobrej strony pokazali się Rosjanie, którzy mogą sprawić niespodziankę. Program mistrzostw: Niedziela, 3 października 08:00 – 14:00 treningi Poniedziałek, 4 października 08:00 – 14:00 treningi Wtorek, 5 października 08:00 – 14:00 treningi Środa, 6 października 20:00 odprawa sędziów i zawodników Czwartek, 7 października 07:00 – 13:00 oficjalny trening 14:30 – 15:30 odprawa zawodników 15:30 - 18:00 runda eliminacyjna jazdy figurowej 19:00 – ceremonia otwarcia mistrzostw, Rowing Center Tel-Aviv Piątek , 08 października 07:00 – 18:00 eliminacje wszystkich kategorii Sobota , 9 października 08:00 - 16:00 finały 17:00 – ceremonia wręczenia medali
			
			object(Articles)#20 (11) {
 ["active"]=>
 string(1) "1"
 ["add_date"]=>
 string(19) "2011-06-09 06:42:18"
 ["categories"]=>
 array(1) {
  [0]=>
  array(3) {
   ["category_id"]=>
   string(1) "2"
   ["category_name"]=>
   string(17) "Narciarstwo wodne"
   ["category_url"]=>
   string(17) "narciarstwo_wodne"
  }
 }
 ["content"]=>
 string(2624) "Ubiegłoroczny mistrz Europy w skokach - Mateusz Krzywiński, ze względu na pęknięcie kości śródstopia i późniejszą rehabilitację, był przez dłuższy czas wykluczony z przygotowań i startów. Dopiero tuż przed zawodami mógł rozpocząć trening na wodzie, lecz trudno było stwierdzić czy będzie pewnym członkiem drużyny (drużyna może bowiem składać się z jedynie z 6 osób). W związku z tym nie został powołany w jej skład, ma jednak możliwość startu indywidualnego, z tzw. „gwiazdką” (regulamin zawodów przewiduję taką możliwość dla zawodników z bardzo dobrymi wynikami). 

- Mistrzostwa świata za wyciągiem to najważniejsze zawody w tym roku. Cały sezon przygotowawczy został podporządkowany tej imprezie, począwszy od marca aż na ostatnim zgrupowaniu, tuż przed mistrzostwami świata, które odbyło się w czeskim Havirovie kończąc - powiedział Wiesław Kurnik, Wiceprezes ds. Narciarstwa Wodnego, Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. - Podczas ostatnich mistrzostw świata w 2008 r. nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal drużynowo, zaś rok temu w mistrzostwach Europy medal srebrny. I w tym roku liczmy na miejsce drużyny na podium, gdyż skład „medalowej” reprezentacji zmienił się tylko jedną osobę – zamiast Mateusza Krzywińskiego wystartuje Jan Galinowski, bardzo utalentowany junior, który zdobył w tym roku tytuł Mistrza Europy Juniorów i wykazywał znaczny progres podczas całego sezonu. Oczywiście to jest sport i wszystko się może zdarzyć, ale nie ukrywam, że po cichu liczę na medal naszych zawodników – dodał Prezes Kurnik.

W mistrzostwach świata w Izraelu wystartuje 12 zespołów. Jak zawsze, niemal poza zasięgiem są Białorusini, zaś o medale walka będzie się toczyć również pomiędzy: Niemcami, Słowakami, Izraelczykami oraz Polakami. W słabszej formie w tym roku są Czesi, ale z kolei z dobrej strony pokazali się Rosjanie, którzy mogą sprawić niespodziankę.

Program mistrzostw:
Niedziela, 3 października
 08:00 – 14:00 treningi


Poniedziałek, 4 października 
08:00 – 14:00 treningi

Wtorek, 5 października
08:00 – 14:00 treningi

Środa, 6 października
20:00 odprawa sędziów i zawodników

Czwartek, 7 października
 07:00 – 13:00 oficjalny trening
14:30 – 15:30 odprawa zawodników
15:30 - 18:00 runda eliminacyjna jazdy figurowej
19:00 – ceremonia otwarcia mistrzostw, Rowing Center Tel-Aviv

Piątek , 08 października
07:00 – 18:00 eliminacje wszystkich kategorii

Sobota , 9 października 
08:00 - 16:00 finały
17:00 – ceremonia wręczenia medali"
 ["id"]=>
 string(2) "11"
 ["intro"]=>
 string(469) "Szóstka polskich narciarzy wodnych rozpoczyna walkę o medale mistrzostw świata za wyciągiem, które w dniach 7-9 października, pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Sportu Izraela, zostaną rozegrane w Tel Avivie.

Polskę w Tel Avivie reprezentować będą: Anna Moś i Justyna Mazurkiewicz (obie Zefir Bytom) oraz ich kolega klubowy Dawid Kazek, a także: Jan Galinowski i Jakub Rutkowski z augustowskiej Sparty i Krzysztof Bernatowicz (Ski-line Szczecin)."
 ["promo"]=>
 NULL
 ["promo_photo"]=>
 NULL
 ["region"]=>
 string(3) "all"
 ["title"]=>
 string(39) "Polscy narciarze powalczą o medale MŚ"
 ["url"]=>
 string(37) "polscy_narciarze_powalcza_o_medale_ms"
}
		
background