-

Artykuł

Nie ma mocnych na braci Bernatowiczów!

Krzysztof Bernatowicz, reprezentujący barwy kluby Ski-Line Szczecin zwyciężył z rozgrywanych w Szczytnie na Jeziorze Domowe Duże mistrzostwach Polski w slalomie w kategorii open. Srebrny medal powędrował do jego brata Tomasza Bernatowicza, również ze Ski-Line. Krzysztof zwyciężył tydzień temu w skokach i to pozwoliło mu na świetny wynik łączny i zwycięstwo w trójkombinacji. Brąz dla Martina Grucy z Zefiru Bytom.
Wśród pań zwyciężyła warszawianka – Olga Kurczyńska (UKNW Adrenalina Warszawa), przed dwiema zawodniczkami Zefiru Bytom, przyjaciółkami i rywalkami jednocześnie – Justyną Mazurkiewicz i Anną Moś. Obie zresztą stanęły na podium również w trójkombinacji – Mazurkiewicz na jego najwyższym stopniu, zaś Moś na drugim. W młodszych kategoriach wiekowych zwyciężali faworyci. W kategorii do lat 17 wygrała Małgorzata Rutkowska z augustowskiej Sparty, triumfatorka również w trójkombinacji. Drugie miejsce w slalomie i w trójkombinacji zajęła Aleksandra Kuźbiel z MOS-u Augustów. Brązowa w Szczytnie była Ada Kusiak ze Ski-Line Szczecin, nie sklasyfikowana w trójkombinacji. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej triumfowali zawodnicy z bytomskiego Zefiru: Paweł Świętek, przed Tadeuszem Kowalczykiem (ta sama kolejność w trójkombinacji). Trzecie miejsce zajął w slalomie Jakub Oronowicz ze Szczecina. W kategorii do lat 21 startowały dwie zawodniczki: zwyciężyła Justyna Mazurkiewicz, przed Aleksandrą Gogolą z Klubu Nart Wodnych z Jaworzna, podobnie wyglądało podium w trójkombinacji. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się koledzy klubowi Justyny – Dawid Kazek oraz Martin Gruca, którzy również wywalczyli kolejno złoto i srebro w trójkombinacji. Trzecie miejsce w slalomie w tej kategorii przypadło reprezentantowi augustowskiej Sparty – Piotrowi Huguesowi, zaś w trójkombinacji brąz dla Rafała Domańskiego z klubu MOS Augustów. W Szczytnie rozegrano również slalom w kategorii weteranów (powyżej 35 roku życia). Wystartowała jedna zawodniczka - Anna Gogola (KNW Jaworzno), zaś wśród mężczyzn triumfował Dariusz Rytko z Warszawy (UKNW Adrenalina), przed Pawłem Kowalskim (Płazik Łódź) i Mariuszem Grucą z Zefiru. Zawody w Szczytnie pozwoliły również wyłonić najlepsze kluby, których zawodnicy rywalizowali w ciągu całego sezonu. Poniżej klasyfikacja drużynowa w poszczególnych kategoriach wiekowych: U14 1. MOS Augustów 2. Zefir Bytom 3. Ski-Line Szczecin U17 1. Zefir Bytom 2. Sparta Augustów 3. MOS Augustów U21 1. Zefir Bytom 2. MOS Augustów 3. Sparta Augustów Open 1. Zefir Bytom 2. Ski-Line Szczecin 3. Sparta Augustów Weterani 1. KNW Jaworzno 2. UKNW Adrenalina Warszawa 3. Płazik Łódź
			
			object(Articles)#20 (11) {
 ["id"]=>
 string(1) "8"
 ["title"]=>
 string(39) "Nie ma mocnych na braci Bernatowiczów!"
 ["url"]=>
 string(37) "nie_ma_mocnych_na_braci_bernatowiczow"
 ["active"]=>
 string(1) "1"
 ["promo"]=>
 NULL
 ["promo_photo"]=>
 NULL
 ["intro"]=>
 string(436) "Krzysztof Bernatowicz, reprezentujący barwy kluby Ski-Line Szczecin zwyciężył z rozgrywanych w Szczytnie na Jeziorze Domowe Duże mistrzostwach Polski w slalomie w kategorii open. Srebrny medal powędrował do jego brata Tomasza Bernatowicza, również ze Ski-Line. Krzysztof zwyciężył tydzień temu w skokach i to pozwoliło mu na świetny wynik łączny i zwycięstwo w trójkombinacji. Brąz dla Martina Grucy z Zefiru Bytom."
 ["content"]=>
 string(2379) "Wśród pań zwyciężyła warszawianka – Olga Kurczyńska (UKNW Adrenalina Warszawa), przed dwiema zawodniczkami Zefiru Bytom, przyjaciółkami i rywalkami jednocześnie – Justyną Mazurkiewicz i Anną Moś. Obie zresztą stanęły na podium również w trójkombinacji – Mazurkiewicz na jego najwyższym stopniu, zaś Moś na drugim.

W młodszych kategoriach wiekowych zwyciężali faworyci. W kategorii do lat 17 wygrała Małgorzata Rutkowska z augustowskiej Sparty, triumfatorka również w trójkombinacji. Drugie miejsce w slalomie i w trójkombinacji zajęła Aleksandra Kuźbiel z MOS-u Augustów. Brązowa w Szczytnie była Ada Kusiak ze Ski-Line Szczecin, nie sklasyfikowana w trójkombinacji. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej triumfowali zawodnicy z bytomskiego Zefiru: Paweł Świętek, przed Tadeuszem Kowalczykiem (ta sama kolejność w trójkombinacji). Trzecie miejsce zajął w slalomie Jakub Oronowicz ze Szczecina.  

W kategorii do lat 21 startowały dwie zawodniczki: zwyciężyła Justyna Mazurkiewicz, przed Aleksandrą Gogolą z Klubu Nart Wodnych z Jaworzna, podobnie wyglądało podium w trójkombinacji. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się koledzy klubowi Justyny – Dawid Kazek oraz Martin Gruca, którzy również wywalczyli kolejno złoto i srebro w trójkombinacji. Trzecie miejsce w slalomie w tej kategorii przypadło reprezentantowi augustowskiej Sparty – Piotrowi Huguesowi, zaś w trójkombinacji brąz dla Rafała Domańskiego z klubu MOS Augustów.   

W Szczytnie rozegrano również slalom w kategorii weteranów (powyżej 35 roku życia). Wystartowała jedna zawodniczka - Anna Gogola (KNW Jaworzno), zaś wśród mężczyzn triumfował Dariusz Rytko z Warszawy (UKNW Adrenalina), przed Pawłem Kowalskim (Płazik Łódź) i Mariuszem Grucą z Zefiru. 

Zawody w Szczytnie pozwoliły również wyłonić najlepsze kluby, których zawodnicy rywalizowali w ciągu całego sezonu. Poniżej klasyfikacja drużynowa w poszczególnych kategoriach wiekowych:
U14
1.  MOS Augustów
2.  Zefir Bytom
3.  Ski-Line Szczecin

U17
1.  Zefir Bytom
2.  Sparta Augustów
3.  MOS Augustów

U21
1.  Zefir Bytom
2.  MOS Augustów
3.  Sparta Augustów

Open
1.  Zefir Bytom
2.  Ski-Line Szczecin
3.  Sparta Augustów

Weterani
1.  KNW Jaworzno
2.  UKNW Adrenalina Warszawa
3.  Płazik Łódź"
 ["add_date"]=>
 string(21) "2011.06.09 - 06:35:14"
 ["region"]=>
 string(2) "pl"
 ["categories"]=>
 array(1) {
  [0]=>
  array(3) {
   ["category_id"]=>
   string(1) "2"
   ["category_url"]=>
   string(17) "narciarstwo_wodne"
   ["category_name"]=>
   string(17) "Narciarstwo wodne"
  }
 }
}
		
background