Nareszcie startujemy z imprezami rangi MP!!!

W najbliższą sobotę w Mielnicy Dużej koło Skulska (Jezioro Gopło) rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w jeździe figurowej na nartach wodnych za motorówką. To pierwsze zwody tej rangi organizowane przez PZMWiNW w tym roku. W związku z pandemią COVID-19 cały kalendarz imprez sportowych musiał zostać przebudowany. Cieszymy się, że udało się wrócić do zawodów.

Zeszłoroczne mistrzostwa obyły się także w na Jeziorze Gopło w połowie lipca. Wtedy totalną dominację w męskiej kategorii Open zaprezentowali zawodnicy Klubu Sportowego Zefir z Bytomia. Była to najliczniej obsadzona kategoria zawodów: wystartowało w niej dwunastu narciarzy wodnych i w tym gronie aż sześciu reprezentowało śląski klub Zefir. Na podium stanęli wyłącznie przedstawiciele tego ośrodka, reprezentujący trzy narciarskie pokolenia. Złoto wywalczył Bartosz Pieczonka (32 lata), srebro Jakub Siedlarski (19 lat), a brąz Mateusz Wycisk (14 lat).  Wśród zawodniczek w kategorii Open na najwyższym stopniu podium stanęła Idalia Wożniak z klubu Ski-Line Szczecin. Ze srebrem i brązem kończyły rywalizację dwie młode, nastoletnie zawodniczki augustowskiej Sparty, Maja Piątek i Gabriela Koszycka, które w finałach pokonały o wiele bardziej doświadczone narciarki, Zuzannę Polkowską (MOS Augustów) i Izabelę Jaroszewską (Sunal Przyjezierze). Maja i Gabi klasę potwierdziły w swojej nominalnej kategorii wiekowej U14, gdzie wywalczyły złoty i srebrny medal. Jak będzie w tym roku?

Godz. 14.00

" ["id"]=> string(4) "1567" ["intro"]=> string(425) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(44) "Nareszcie startujemy z imprezami rangi MP!!!" ["url"]=> string(41) "nareszcie_startujemy_z_imprezami_rangi_mp" }