Jan Galinowski wywalczył srebro na MŚ!

Jan Galinowski podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie wodnym za wyciągiem w Asten (Austria) wywalczył srebrny medal w skokach.

W eliminacjach skoczył 55,3 metra, zaś w finale uzyskał jeszcze lepszy wynik skacząc na odległość 57 metrów. Galinowskiego wyprzedził jedynie Białorusin Nikita Papakul, który w finale przeskoczył go o 0,6 metra (57,6m). Zaledwie 10 cm mniej niż Polak skoczył inny reprezentant Białorusi - Siarhei Bushyn i uplasował się tuż za naszym rodakiem.

Reszta naszych reprezentantów, pomimo bardzo dobrych wyników, znalazła się niestety poza podium.
W trójkombinacji o medal "otarł się" Dawid Kazek, zajmując IV miejsce.

Cieszymy się z sukcesu Janka i wywalczonego wczoraj brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej.

Szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji można znaleźć na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu:

string(19) "2012-08-05 19:41:35"