Mocne otwarcie ME skuterów wodnych w wykonaniu Polaków!

W Levelek na Węgrzech zakończyła się 1. runda Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych. Polskie zawodniczki i polscy zawodnicy wystartowali w kilku klasach, a ich wyniki potwierdziły, że również w tym sezonie możemy liczyć na medale naszych reprezentantów, tym bardziej, że druga, a zarazem finałowa runda czempionatu, zostanie rozegrana w Ełku.

W klasie Runabout GP4 Ladies kapitalne zawody zaliczyła Amanda Karasek. Nasza zawodniczka wygrała dwa pierwsze wyścigi, a w ostatnim była czwarta. Łącznie zgromadziła 68 punktów i jest liderką mistrzostw z 68 punktami. Obrończyni tytułu mistrzowskiego sprzed roku, Anna Jachimek, ma 47 punktów i zajmuje trzecie miejsce. Obie nasze zawodniczki zdobywały też punkty w klasie GP4, gdzie rywalizowały z mężczyznami. Anna Jachimek zakończyła zawody w Levelek na dziewiątej pozycji (37 pkt), a Amanda Karasek na piętnastej (11 punktów).

W klasie Runabout GP1 nie zawiódł Andrzej Wiśniewski. Amper pływał najrówniej w stawce piętnastu zawodników. W MOTO1 i MOTO2 był drugi, a ostatni wyścig, rozegrany w niedzielę, wygrał i łącznie ma 69 punktów. Siódme miejsce w tej klasie zajął  Mateusz Królik (39 pkt), dwunasty był Marcin Senda (12 pkt), a trzynasty Konrad Wróbel (8 pkt).

W mocno obsadzonej klasie GP2 najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Patryk Kolenda, który zajął szóste miejsce (42 pkt). Tuż za nim, na siódmej pozycji, zawody zakończył Konrad Wrobel (39 pkt). Na Węgrzech walczyli też: Adam Kunc (13 miejsce / 24 pkt), Mateusz Królik (14 miejsce / 18 pkt), Damian Stryszowski (15 miejsce / 13 pkt), Marcin Senda (16 miejsce / 0 pkt).

Mieliśmy też swojego reprezentanta w klasie dla weteranów (Veterans GP1). Robert Augustynowicz zajął 5 miejsce (49 pkt).

(OPRACOWAŁ: Adrian Skubis / FOTO: Arek Rejs)

string(19) "2020-08-30 19:28:39"