MME Lublin: Polska z dwoma złotymi krążkami juniorów!

W rozegranych na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie mistrzostwach Europy narciarzy wodnych do lat 15 i 19 oraz weteranów (powyżej 35 roku życia) nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote medale w skokach.

Dokonali tego:  w kategorii do lat 15 Erwin Zawadzki (UKS MOS Augustów) oraz Kamil Borysewicz (AKS Sparta Augustów) do lat 19.

Mistrzostwa w Lublinie można ponadto podsumować krótko: prześladowało nas IV miejsce. Dwa IV miejsca reprezentacja Polski juniorów (U15 i U19) wywalczyła drużynowo, Erwin Zawadzki w kategorii do lat 15 w slalomie uplasował się na 4. miejscu, podobnie Kamil Borysewicz również w slalomie w kategorii do lat 19. Czwarta była również w skokachdo lat 19  Małgorzata Rutkowska (AKS Sparta Augustów).
Wśród juniorów do lat 19 bardzo niewiele zabrakło nam do brązowego, a nawet srebrnego medalu, gdyby nie dyskwalifikacja w skokach za brak numeru startowego Jana Galinowskiego (AKS Sparta Augustów), murowanego faworyta do podium w tej konkurencji indywidualnie.
Na pocieszenie komplet złotych medali wywalczyła zawodniczka Zefiru Bytom - Anna Gogola, która nie miała konkurencji.

string(19) "2011-09-04 16:44:09"