ME Skuterów wodnych – Senda na podium w GP Portugalii!

To był kolejny niezły weekend polskich skuterzystów wodnych. W trzeciej tegorocznej rundzie mistrzostw Europy, która odbyła się w Portugalii (15-17 lipca, Penafiel) na podium w klasie Runabout GP2 stanął Marcin Senda. Czwarte miejsce w Run GP4 zajął Juliusz Roman, a szóste w Run GP1 Andrzej Wśniewski.

Wyniki Polaków mogły być jeszcze lepsze, ale w ten weekend nie wszystko układało po ich myśli… Marcin Senda maił ogromne szanse na drugie miejsce. Niestety, po pierwszym wyścigu, który ukończył na trzeciej pozycji, została na niego nałożona kara 20 sekund i spadł na siódmą pozycje. W moto 2 i moto 3 dopływał na trzecim miejscu i łączna suma zgormadzonych 54 punktów dała mu miejsce na najniższym stopniu podium.

Klasa Runabout GP2 – Grand Prix Portugalii

1. MATTIAS SIIMANN (Estonia) 75 pkt.

3. RUBEN JIMENEZ (Hiszpania) 62

2. MARCIN SENDA (Polska) 54

Andrzej Wiśniewski także był blisko podium. Na przeszkodzie w osiągnieciu kolejnego dobrego wyniku stanęła awaria skuter. Właśnie z tego powodu lider naszej kadry narodowej nie ukończył moto 2. W moto 1 był trzeci, a w moto 3 drugi.

Klasa Runabout GP1 – Grand Prix Portugalii

1. LINO ARAUJO (Portugalia) 75 pkt.

2. SAMUEL JOHANSSON (Szwecja) 62

3. MATTIAS SIIMANN (Estonia) 51

---------------

6. ANDRZEJ WIŚNIEWSKI (Polska) 42

W klasie Runabout GP4 kolejne cenne doświadczenie w międzynarodowym towarzystwie zebrał nastoletni Juliusz Roman. Nasz młody zawodnik zajął czwarte miejsce.

string(2569) "

" ["id"]=> string(4) "1993" ["intro"]=> string(374) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(57) "ME Skuterów wodnych – Senda na podium w GP Portugalii!" ["url"]=> string(51) "me_skuterow_wodnych_senda_na_podium_w_gp_portugalii" }