Artykuł

Marcin Zieliński z brązowym medalem Mistrzostw Europy w Formule 125!

Polak przypieczętował trzecie miejsce czempionatu podczas ostatnich zawodów sezonu, które zostały rozegrane w Bitterfeld (Niemcy). Dla Marcina Zielińskiego to już drugi medal Mistrzostw Europy w tym roku. Nasz reprezentant podczas czerwcowych zawodów w Myśliborzu został srebrnym medalistą w klasie O-175.

W Bitterfeld (9-10 sierpnia) odbyła się czwarta tegoroczna eliminacja Mistrzostw Europy F125. Wcześnie zawodnicy dwukrotnie ścigali się we Włoszech (Boretto i San Nazzaro) oraz na Węgrzech (Baja).

Ze względu na szalejący w Bitterfeld wiatr organizatorzy musieli zrezygnować z rywalizacji zaplanowanej na sobotę. Wszystkie trzy wyścigi rozegrano dziś, a pogoda była na tyle złośliwa, że przed każdym startem zmuszała sędziów do modyfikacji trasy.

W tych ciężkich warunkach Marcin Zieliński we wszystkich trzech wyścigach był piąty, a całe zawody zakończył ostatecznie na szóstej pozycji. To na szczęście wystarczyło, by utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak wraca do kraju  z brązowym medalem Mistrzostwa Europy F125.

Henryk Synoracki rozpoczął zawody bardzo dobrze - od drugiego miejsca w pierwszym wyścigu. Niestety kolejne starty były nieco słabsze (dwukrotnie szóste miejsce). Nasz doświadczony motorowodniak zajął w Niemczech piąte miejsce i w ME został ostatecznie sklasyfikowany także na piątej pozycji.

Sebastian Kęciński, czyli trzeci z Polaków, który walczył w Mistrzostwach Europy F125 z powodu awarii silnika nie zdołał ukończyć żadnego wyścigu w Bitterfeld.

Marcin Zieliński - 6
Sebastian Kęciński - nie został sklasyfikowany (awaria silnika)

***

" ["id"]=> string(3) "489" ["intro"]=> string(360) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(70) "Marcin Zieliński z brązowym medalem Mistrzostw Europy w Formule 125!" ["url"]=> string(67) "marcin_zielinski_z_brazowym_medalem_mistrzostw_europy_w_formule_125" }