-

Artykuł

Alpe Adria Jet-Ski Tour z sukcesami Polaków

Bardzo dobrze podczas zawodów skuterowych w Chorwacji, które są zaliczane do tegorocznego cyklu Alpe Adria Jet-Ski Tour, zaprezentowali się Polacy. W Klasie GP2 na podium był Arkadiusz Bartyzel, a w klasie GP4 Patryk Kolenda.

Rywalizację w klasie GP2 zdominował Daniel Lasselsberger. Austriak wygrał oba wyścigi. Co ciekawe, był to jedyny zawodnik w stawce, który startował na skuterze Belassi. Pozostali skuterzyści, w tym Arkadiusz Bartyzel, walczyli na skuterach Sea-Doo. Polak zajął drugie miejsce (był 2 w MOTO 1 i 2 w MOTO 2) i uzbierał łącznie 44 punkty.

W klasie GP4 Patryk Kolenda mierzył się z reprezentantami Chorwacji, Czech, Słowacji i Niemiec. Polak zajął drugie miejsce (był 2 w MOTO 1 i 3 w MOTO2) i przegrał jedynie z bezbłędnym w tych zawodach Niemcem Philipem Salobirem.

Kolejne zawody zliczane do cyklu Alpe Adria Tour odbędą się w Austrii w połowie lipca.