2. eliminacja MŚ F500: Marcin Zieliński trzeci!

W Żninie zakończyła się druga eliminacja motorowodnych MŚ Formuły 500. Na podium stanął reprezentant Polski Marcin Zieliński. Szczecinianin zajął trzecie miejsce i dzięki temu wskoczył do czołowej trójki klasyfikacji generalnej światowego czempionatu.

- Jestem zadowolony . Dobrze ułożyły się te zawody i wiem, że mam dobre tempo. Czuję się pewnie w swojej łodzi. Myślę, że zrobiliśmy duży progres i to dobrze nastraja mój cały team przed kolejnymi rundami mistrzostw świata. Wiemy co powinniśmy poprawić, żeby było jeszcze lepiej. Przed sezonem stawialiśmy sobie jasny cel – medal mistrzostw świata. Teraz widzę, że jesteśmy na dobrej drodze, by to osiągnąć - skomentował  Marcin Zieliński.

W zawodach startował też drugi reprezentant Polski. Cezary Strumnik zajął siódme miejsce. - To był dla nas bardzo ciezki wyścigowy weekend. Cały czas mieliśmy problemy z poprawnym ustawieniem silnika i przez większosć zawodów motor pracował na siedemdziesiat procent mocy. Wiem juz, że popełnilismy kilka błędów przy dobieraniu osprzętu na te zawody i kompletnie nie trafiliśmy z ustawieniami. F500 to najtrudniejsza klasa, ja i mój zespół cały czas się jej uczymy. Pracujemy dalej, wyciągamy wnioski aby takie błedy w przyszłości już się nie powtórzyły - podsumował swój występ Cezary Strumnik.

Wyniki 2. eliminacji MŚ motorowodnej Formuły 500 (Żnin, 25-26.06)

1. Marian Jung (Słowacja) 1100 pkt.

2. Erko Aabrams (Estonia) 700

3. Marcin Zieliński (Polska, KM H2OSzczecin) 694

------------

7. Cezary Strumnik (Polska, UKS Przygoda Chodzież) 166

Do zakończenia tegorocznego cyklu MŚ pozostały jeszcze cztery eliminacje. Najbliższa odbędzie się w miejscowości Mora w Szwecji w ostatni weekend lipca.

Drugim najważniejszym punktem motorowodnych zawodów w Żninie były mistrzostwa Europy Formuły 250. Do tej rywalizacji przystąpiło dwóch doświadczonych Polaków – Henryk Synoracki i Sebastian Kęciński. Nasi zawodnicy, którzy  od lat specjalizują się w startach w Formule 125, tym razem znaleźli się poza podium. Kęciński był siódmy, a Synoracki ósmy. Mistrzem Europy został Węgier Peter Bodor.

Wyniki ME motorowodnej Formuły 250 (Żnin, 25-26.06)