Artykuły

10 miejsce Marszałka w GP Portugalii F1H2O

Wyścig w Portugalii (zapiczany do MŚ motorowodnej F1) wygrał aktualny Mistrz Świata Francuz Philippe Chiappe (CTIC F1 CHINA TEAM), drugie miejsce zajął Fin Sami Selio (BABA RACING), a trzecie Amerykanin Shaun Torrente (VICTORY TEAM).

więcej...

Dariusz Nogaj z brązowym medalem ME!

Polski motorowodniak stanął na najniższym stopniu podium motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie T-550. Zawody zostały rozegrane w Chełmży (30-31 lipca 2016 roku). Mistrzem Europy został Łotysz Dmitrijs Annikejevs, a wicemistrzem Estończyk Aivar Kommisaar.

więcej...

W weekend GP Portugali F1 H2O

To trzeci w tym sezonie wyścig w motorowodnej Formule 1 zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Świata. Bartek Marszałek wraca do Portimao z dużym sentymentem. 5 lat temu właśnie tam wystartował w swoich pierwszych w karierze zawodachw F1H2O.

więcej...

Motorowodne ME w klasie T-550 tuż, tuż

W ostatni weekend lipca fanów sportu motorowodnego zapraszamy do Chełmży. Na malowniczo położonym Jeziorze Chełmżyńskim odbędą się Mistrzostwa Europy w klasie T-550 oraz ostatnia tegoroczna runda motorowodnych Mistrzostw Polski.

więcej...

Zapraszamy na WIATR i WODA – na wodzie

Od 28 do 31 lipca w Gdyni odbywać się będą 11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”

więcej...

W Tallinie, podczas motorowodnych Mistrzostw Świata byliśmy z kamerą. Tuż po zakończeniu zawodów rozmawialiśmy z naszymi zawodnikami, którzy do Polski wracają z dwoma medalami. Srebro wywalczył Cezary Strumnik, a brąz Henryk Synoracki. Materiał wideo dostępny jest TUTAJ.

więcej...

PILNE: medale Polaków w motorowodnych Mistrzostwach Świata!!!

Z dwoma medalami wracają Polacy z motorowodnych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Tallinie. Wicemistrzem Świata w klasie OSY400 został Cezary Strumnik, a brąz w klasie O-125 zdobył Henryk Synoracki.

więcej...

Mocna polska ekipa motorowodniaków na Tallin

To będzie niezwykle atrakcyjny wyścigowy weekend w stolicy Estonii. Właśnie tam odbędą się mistrzostwa świata w klasach: O-125, OSY400 i GT-15. Na starcie zobaczymy kilku Polaków na czele z Henrykiem Synorackim i Cezarym Strumnikiem, którzy powalczą o medale.

więcej...

KS 51 Toruń zaprasza na trening przed finałem MP

Stowarzyszenie Klub Sportowy 51 Toruń organizuje dodatkowy trening dla wszystkich zainteresowanych motorowodniaków, który odbędzie się w 29 lipca w godzinach 10.00-16.00 na trasie wyścigów w Chełmży.

więcej...

Bez polskiego medalu w ME S-550

Nie udało się zdobyć kolejnego medalu motorowodnych mistrzostw Europy w klasie S-550. Polacy znaleźli się tuż za podium. Andrzej Lisy był czwarty a Łukasz Ciołek piąty. Zabrakło naprawdę niewiele…

więcej...

Łukasz Ciołek broni medalu ME w Aluksne

Czy nasz reprezentant przywiezie z Łotwy kolejny medal Mistrzostw Europy w klasie S-550? Na to liczymy. Łukasz Ciołek będzie w weekend bronił brązu, który wywalczył równo rok temu w tym samym miejscu. Zresztą motorowodniak klubu WKS Zegrze przyzwyczaił nas do swoich medalowych występów w tej klasie.

więcej...

FOTORELACJA: nasi najmłodsi motorowodniacy w akcji

Wracamy raz jeszcze do Aluksne na Łotwie, gdzie na początku lipca odbyły się mistrzostwa Świata Formuły Przyszłości. Polska reprezentacja wróciła z zawodów z dwoma medalami. Zdobył je Mateusz Misiak w klasie 4. Jeszcze raz gratulujemy! Zdjęcia z zawodów dostępne są TUTAJ.

więcej...

Wyniki MŚ Łodzi Wytrzymałościowych

W Augustowie odbyła się XII edycja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych – Necko Endurance 2016. Do Polski przybyli piloci z Francji, Włoch, Rosji, Finlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Stanów Zjednoczonych. Mieliśmy też naszych reprezentantów – Mateusza Dankowskiego i Sławomira Skowrońskiego, którzy bronili barw rodzimego teamu J. W. Ślepsk.

więcej...

Adrian Maniewski szósty w Norwegii

Sportowca z charakterem cechuje wytrwałość. Z pewnością taką cechę ma Adrian Maniewski, który w weekend rozpoczął walkę w MŚ Formuły 4. Pierwszego dnia zawodów w Norwegii nasz motorowodniak stracił najlepszą śrubę, ale nie poddał się. Na pożyczonym „śmigle” wywalczył dobre szóste miejsce.

więcej...

Adrian Maniewski gotowy do walki w MŚ Formuły 4

W piątek i sobotę w norweskiej miejscowości Tvedestrand zostaną rozegrane dwa pierwsze wyścigi tegorocznych Mistrzostw Świata Formuły 4. Na miejscu jest już nasz reprezentant Adrian Maniewski, który w Norwegii do dyspozycji ma dwie łodzie.

więcej...

Kurs na stopień Instruktora Motorowodnego

Chcesz zostać Instruktorem Motorowodnym PZMWiNW? Prowadzimy nabór na kurs instruktorski. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy aldona.kaczorek@motorowodniacy.org. Ważne informacje dla kandydatów poniżej.

więcej...

Spotkaj pilotów F1H2O w Augustowie!

Już w najbliższy weekend po raz dwunasty Motorowodne Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance na jeziorze Necko w Augustowie. W tym roku zawody będą wyjątkowe, ponieważ wystartuje w nich aż czterech pilotów wodnej formuły F1H2O.

więcej...

Dobry start Polaków w Hydro GP na Węgrzech

Henryk Synoracki drugi w 1. eliminacji ME F125, a Marcin Zieliński trzeci w 2. eliminacji MŚ F500 – to oficjalne wyniki zawodów rozegranych w miejscowości Baja. Niestety, motorowodniakom udało się rywalizować tylko w sobotę.