Artykuł

Znakomita końcówka sezonu Andrzeja Wiśniewskiego

Nasz jedyne zawodnik zakontraktowany w całym cyklu MŚ skuterów wodnych zakończył tegoroczny sezon bardzo dobrym występem w Szardży. W ostatnim mistrzowskim wyścigu tego roku był piąty, a w klasyfikacji generalnej UIM Aquabike World Championship awansował na 10 pozycję. Mistrzem Świata został Francuz Jeremy Perez.

Trzeba przyznać, że postawa Andrzeja Wiśniewskiego podczas zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dała nam sporo radości. Już podczas środowych dwóch wyścigów było bardzo dobrze. Popularny „Amper” zajął siódme miejsce w MOTO 1 i ósme w MOTO 2. W piątkowym ostatnim wyścigu tego sezonu wywalczył piątą pozycję. Cenne punkt wywalczone w Szardży pozwoliły mu znacznie poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej MŚ w klasie Runabout GP1. Ostatecznie nasz reprezentant zajął dziesiąte miejsce.

Mistrzem świata został Francuz JEREMY PEREZ, wicemistrzem Kuwejtczyk YOUSEF AL ABDULRAZZAQ a brązowy medal trafił do  reprezentanta Szwecji LARSA SEBASTIANA AKERBLOMA.

Pełne wyniki z MŚ skuterów wodnych dostępne są TUTAJ.

Dziękujemy Andrzejowi Wiśniewskiego za wspaniałą walkę i emocje związane z jego startami w gronie najlepszych skuterzystów świata. Liczymy też, że to nie ostatnie słowo jakie powiedział nasz zawodnik, reprezentant klubu Black Shadow Ełk.