Artykuł

Weekend na Sardynii – poznamy MŚ w GP2 i GP4

Podobnie jak w sezonie 2018, w Olbii na Sardynii zostaną rozdane medale Mistrzostw Świata skuterów wodnych w klasach Runabout GP2 i Runabout GP4. W trzech mistrzowskich wyścigach zobaczymy zawodników z Polski: w klasie GP4 Annę Jachimek i Patryka Kolendę, a w klasie GP2 Konrada Wróbla i Marcina Sendę.

Zawody są też kolejną eliminacją MŚ w najsilniejszej klasie Runabout GP1, a w niej także będą Polacy – Marcin Senda i Andrzej Wiśniewski. Dla nich sezon potrwa jednak zdecydowanie dłużej, bo w tej klasie zaplanowano jeszcze zawody w Chinach, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskih. Przypomnijmy, że Wiśniewski już ma za sobą bardzo udane pierwsze zawody (GP Portugalii), gdzie zajął wysokie czwarte miejsce.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, w sezonie 2018 medalistów we wspomnianych klasach GP2 i GP4 poznaliśmy również podczas drugiej Grand Prix sezonu, rozegranej w Olbii. Wtedy w klasie Runbout GP2 mieliśmy trzech Polaków i ich występy należy zaliczyć do udanych (biorąc pod uwagę tak doborowe międzynarodowe towarzystwo i rangę zawodów). Alan Kołodziejek zainkasował łącznie aż 29 punktów i wywalczył 6 pozycję, Jacek Szubert zgromadził 20 punktów i zajął 9 miejsce, a Konrad Wróbel z 10 punktami uplasował się na 14 pozycji.

W tym roku nasze oczy będą zwrócone także na klasę GP4 (popularne „Sparki”), bo w niej wystąpią Ania Jachimek i Patryk Kolenda. W klasie GP2, podobnie jak przed rokiem będzie nas reprezentował  Konrad Wróbel oraz Marcin Senda.

Plan na weekend jest bardzo napięty. Dziś zawodników we wszystkich klasach czekają kwalifikacje, czyli walka o Pole Position. W sobotę dwa wyścigi w klasach GP2 i GP4 oraz jeden w GP1, a w niedzielę po jednym wyścigu w każdej ze wspomnianych klas.

Śledźcie informacje na naszym facebookowym profilu (www.facebook.com/motorowodnicy.org). Tam postaramy się na bieżąco informować o wynikach zawodników ze skuterowego #TeamPoland.