Ważne punkty Bartka Marszałka w Chinach

Kierowcy walczący o tytuł Mistrza Świata wodnej Formuły 1 mieli bardzo pracowity weekend, podczas którego rozegrano dwa wyścigi. W sobotę walczono o GP Xianmen, a w niedzielę, w tym samym miejscu, o GP Chin. Polak, Bartek Marszałek zdobył łącznie 6 punktów.

W sobotę najszybszy był Włoch Alex Carella. Doświadczony zawodni, który startuje z licencją sportową Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyprzedził Szweda Jonasa Anderssona i koleżankę Bartka Marszałka z teamu Emirates Racing, Norweżkę Marit Stromoy. Jedyny Polak w stawce zajął dziewiąte miejsce za co zainkasował 2 punkty.

Zwycięzca sobotniego wyścigu nie dopłyną do mety w niedzielę. Na ósmym okrążeniu jego łódź wykonała efektowne dwa salta i wbiła się dziobem w wodę. Na szczęście kierowca szybko opuścił bolid o własnych siłach. Po neutralizacji liderem był Shaun Torrente. Amerykanin utrzymał prowadzenie do końca wyścigu. Drugie miejsce  zajął Francuz Philippe Chiappe, a trzecie Szwed Jonas Andersson. Bartek Marszałek, który po starcie płynął na 13 pozycji, konsekwentnie przedzierał się do przodu, wykorzystując błędy i awarie rywali. Ostatecznie zajął 7 miejsce i zainkasował 4 punkty do klasyfikacji generalnej MŚ F1H2O. Warto dodać, że trudów niedzielnego wyścigu nie wytrzymało aż dziewięciu z osiemnastu kierowców.

Liderem MŚ po czterech tegorocznych wyścigach jest Shaun Torrente (64 punkty), na drugiej pozycji znajduje się Szwed Jonas Andersson (59 punktów), a na trzeciej Norweżka Marit Stromoy. Bartek Marszałek jest ósmy (14 punktów).

Ostatni wyścig 2019 roku zostanie rozegrany w Szardży (Z.E.A) pod koniec grudnia.

string(19) "2019-10-20 17:36:02"