Artykuł

Co zimą robią nasi zawodnicy? Także zdobywają medale!

Oto przykłady aktywności naszych sportowców z ostatnich kilku dni. Poza sezonem letnim, w którym świetnie czują się na nartach wodnych czy desce wakeboardowej, wykorzystują swój talent i niebywałe umiejętności, by sprawdzać się w sportach typowo zimowych. Poznajcie ostatnie osiągniecia naszych wakeboardzistów: Igora Sikorskiego, Patryka Łojka, Wiktora Kozarskiego i Jagody Kamińskiej.

Igor Sikorski to znakomity sportowiec, który podczas paraolimpiady w Pjongczangu (2018 rok) zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski. Igor to również świetny wakeboardzista. Startując z licencją sportową Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego zdobył pierwszy w historii medal dla polski w wakeboardowych mistrzostwach Europy za wyciągiem w kategorii sitwake (wakeboard seated). Ten sukces odniósł w 2019 roku podczas zawodów w Sosnowcu, w ośrodku Wake Zone Stawiki. Najnowsze osiągnięcie Igora, który jest także aktualnym mistrzewm Polski w sitwake’u, to wicemistrzostwo świata w slalomie gigancie na monoski, zdobyte podczas zakończonych kilka dni temu MŚ w Lillehammer (Norwegia).

Świetny występ podczas Młodzieżowego Pucharu Polski w Wakeboardzie zaliczyli członkowie naszej kadry narodowej w wakeboardzie i wakeskacie. W miniony weekend podczas zawodów rozgrywanych na Gubałówce, 15-letni Patryk Łojek (aktualny mistrz Polski na dużym wyciągu, trzynasty zawodnik zeszłorocznych mistrzostw Europy w kat. OPEN) zajął pierwsze miejsce w SLOPESTYLE’u i drugie miejsce BIG AIR (kat. Junior Młodszy) , Wiktor Kozarski (aktualny wicemistrz Polski na małym wyciągu) zajął pierwsze miejsce w BIG AIR (kat. Junior), a Jagoda Kamińska (brązowa medalistka mistrzostw Polski na małym wyciągu zarówno w wakeboardzie jak i wakeskacie oraz brązowa medalistka mistrzostw Polski w wakeskacie na dużym wyciągu) zajęła trzecie miejsce w BIG AIR (kat. Junior). Gratulujemy!

Opracował Adrian Skubis. Zdjęcie Adrian Krawczyk wspak.pl)

string(2094) "

" ["id"]=> string(4) "1900" ["intro"]=> string(484) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(57) "Co zimą robią nasi zawodnicy? Także zdobywają medale!" ["url"]=> string(51) "co_zima_robia_nasi_zawodnicy_takze_zdobywaja_medale" }