Artykuł

2 x Wake Family – 2 x MP!!!

Tak, tak to nie nasza pomyłka! To efekt współpracy z KS Wake Family. Obie imprezy mistrzowskie w wakeboardzie i wakeskacie - MP na dużym i MP na małym wyciągu - zostały w tym sezonie powierzone jednemu organizatorowi wykonawczemu. I w związku z tym w sobotę 24.09 widzimy się na MP na wyciągu dwusłupowym w Trzcianach, a tydzień później 1.10 na MP na dużym wyciągu w Brwinowie.

Program weekendu z wakeboardem i wakeskatem w Trzcianach:

Piątek (23.09.2022)

13:00 – 17:00 Rejestracja i weryfikacja i zawodników

13:30 – 18:30 Oficjalny trening – tylko dla zarejestrowanych zawodników. Trening jest podzielony na 1-godzinne sloty. Na każdy slot może zapisać się maksymalnie 10 osób. Zapisy na sloty przyjmowane są pod nr. telefonu 506 000 435. Trening jest bezpłatny.

Sobota (24.09.2022)

08:00 – 9:00 Trening

09:00- 9:15 Riders Meeting /najważniejsze informacje dotyczące zawodów opublikowane będą online i na tablicy ogłoszeń przed oficjalnym treningiem/

09:15 – Eliminacje wszystkich kategorii i LCQ

15:00 – Finały wszystkich kategorii

19:00 Dekoracja Zwycięzców i zakończenie Mistrzostw Polski na małym wyciągu

Poniżej linki do biuletynów zawodów:

Tak było przed rokiem na MP 2.0

Podium w obu kategoriach Open wśród kobiet – zarówno w wakeboardzie i wakeskacie – należało do trzech pań. W wakeboardzie triumfowała Sandra Keller, która wyprzedzając Martynę Andrzejczak odzyskała złoto z 2019 roku. W wakesacie Sandra i Martyna zamieniły się miejscami, a dwa brązowe medale trafiły do Jagody Kamińskiej. W finale Wakeboard Open Men powiało młodością. Szesnastoletni Jakub Kado pokonał o rok młodszego Wiktora Kozarskiego. Na najniższym stopniu podium stanął Karol Ronowski. Pierwszy w swojej karierze złoty medal MP w kategorii Wakeskate Open Men zdobył pochodzący z USA, a rezydujący w Polsce Mike Wise, który ograł młodszych o dziesięć lat Tadeusza Kobylańskiego i Wiktora Kozarskiego. Co ciekawe, niezłą frekwencję miały rywalizacje w najstarszych kategoriach dla mężczyzn (30+ i 40+). Łącznie zgłosiło się do nich jedenastu zawodników. Na najwyższym stopniu podium wśród Weteranów znalazł się Arkadiusz Mik, a wśród Mastersów Andrzej Jekot. Bliźniaczą kategorię dla kobiet wygrała Patrycja Kordowska.