Świetny finisz polskiego zespołu J.W. Ślepsk w Necko Endurance 2019

Na drugim miejscu uplasował się jedyny polski zespół, z jedynym polskim pilotem w składzie – Michałem Rogalskim – w ostatniej rundzie MŚ Łodzi Wytrzymałościowych. Dwudniowe zmagania w Augustowie kończyły tegoroczną rywalizację, a J.W. Ślepsk zajął w generalce MŚ w klasie S3 piątą lokatę.

Tegoroczny cykl Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych – podobnie jak przed rokiem – składał się z trzech rund. Pierwsza odbyła się w maju we francuskim Rouen. Tam niestety zespołu J. W. Ślepsk zabrakło i z tego oczywistego powodu punktów do klasyfikacji generalnej MŚ, z Francji nie można było przywieźć. W Augustowie polski zespół  w międzynarodowych składzie kierowców (Michał Rogalski tworzył zespół z Finem Kimmo Multaniemi i Litwinem Pauliusem Stainysem) podjął walkę o podium. W sobotniej próbie to się nie udało… - W połowie wyścigu byliśmy na trzecim miejscu. Potem z walki wykluczyła nas awarii układu sterowania. Musieliśmy wyciągnąć Łódź z wody, a mechanicy usuwali awarię przez godzinę. Wróciliśmy jeszcze na ostatnie piętnaście minut na wodę, ale tylko po to, by ukończyć i zaliczyć wyścig. Walka o dobre miejsce nie wchodziła już w grę  - opowiadał podczas zawodów Michał Rogalski. Ostatecznie nasz rodzimy zespół został sklasyfikowany na piątej pozycji, zdobywając 11 punktów. Na szczęście team J. W. Ślepsk szybko się podniósł i w niedzielę jego postawa dała polskim kibicom sporo radości. Po kolejnej sześciogodzinnej walce na jeziorze Necko cieszyliśmy się z drugiej pozycji i 17 punktów.

Łącznie J. W. Ślepsk uzbierał 28 punktów i to dało mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych. Złoto wywalczyła francuska ekipa Arion Racing Team.

W klasie S2 mistrzostwo wywalczył Team Abu Dhabi, w którego składzie był między innymi aktualny mistrz świata wodnej Formuły 1, Shaun Torrente.

string(19) "2019-07-15 10:17:32"