Artykuł

Tadeusz Haręza dziewiąty w ME klasy O-500

To nie były udane zawody naszego wielokrotnego medalisty mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Jedyny Polak w stawce zajął miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki na szesnaście zgłoszonych do zawodów łodzi. Nie pierwszy raz w tym sezonie zawiódł sprzęt…

Od samego początku zawody nie układały się po myśli Polaka. Już w pierwszym wyścigu, jedynym rozegranym w sobotę, nasz zawodnik miał defekt. – Jechałem na trzeciej pozycji. Było bardzo dobrze. Niestety, przegrałem z silnikiem, a konkretnie wystrzeliła świeca zapłonowa. Takie rzeczy nie zdarzają się często – mówił na gorąco Tadeusz Haręza.

W niedzielę było nieco lepiej. Jednak znowu nie obyło się bez problemów. – Robiłem co mogłem. W trzecim wyścigu mistrzostw udało mi się nawet dopłynąć na czwartym miejscu. Sprzęt był jednak bardzo kapryśny... Co prawda udawało mi się kończyć wszystkie trzy niedzielne biegi, ale czołówka była zdecydowanie szybsza – podsumował.

Ostatecznie Tadeusz Haręza zajął dziewiąte miejsce. Mistrzem Europy w klasie 0-500 został Słowak Marian Jung.

Wyniki ME w klasie O-500 (Kriebstein, Niemcy 2-3.08.2014)