Problemy techniczne Marszałka na początku sezonu

Wystartował nowy sezon wodnej Formuły 1. W Portimao pracowity i ciężki weekend miał Bartek Marszałek. Wszystko z powodu problemów z silnikiem, który uległ zatarciu już przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Portugalii F1H2O.

W pierwszym wyścigu sezonu bezkonkurencyjny był Shaun Torrente. Amerykanin stanął na podium ze swoim kolegą z teamu ABU DHABI Thani Al Qemzim, który zajął drugie miejsce. Trzeci był Francuz Philippe Chiappe broniący barw zespołu CTIC F1 SHENZHEN CHINA.

Bartek Marszałek nie będzie dobrze wspominać tych zawodów. Z informacji jakie udało nam się zdobyć wynika, że silnik w jego bolidzie uległ zatarciu i start w wyścigu stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie udało się przygotować jednostkę napędową na niedzielny wyścig, a w nim Polak pokonał 46 okrążń i ostatecznie został sklasyfikowany na 11 pozycji.

Debiut w nowym zespole EMIRATES RACING nie wypadł najlepiej. Wierzymy, że nasz reprezentant upora się ze wszystkimi problemami technicznymi. Kolejny wyścig to Grand Prix Londynu (17.06.2018r.).

(FOTO: Arek Rejs)

string(19) "2018-05-21 13:16:22"