Podsumowanie weekendu w sporcie motorowodnym

W kończący się weekend odbyły się dwie ważne imprezy mistrzowskie w sporcie motorowodnym. W San Nazzaro bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci podczas 1. eliminacji MŚ F125 (H. Synoracki – 3 miejsce , S. Kęciński – 4 miejsce, M. Kausa - 13 miejsce). W Aluksne (Łotowa) barw Polski na ME Formuły 4 bronił Marcin Szymczyk (11 miejsce).

San Nazzaro (Włoch), 1 eliminacja Mistrzostw Świata F125

Od początku zawodów pewnie w czołówce stawki płynął Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK). W jedynym sobotnim wyścigu nasz doświadczony motorowodniak był drugi. W niedzielę otworzył dzień trzecim miejscem, a na koniec dnia dołożył jeszcze jedną trzecią lokatę. To dało mu miejsce na najniższym stopniu podium. Blisko podium był też Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych w Trzciance. Osiągał linię mety na rz na piątym i dwukrotnie na czwartym miejscu, a to przełożyło się na czwartą pozycję w klasyfikacji tych zawodów. Nieco słabiej poszło Michałowi Kausie (Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu „BASZTA”), który we Włoszech zajął trzynaste Miejsce. Kolejne zawody zaliczane do cyklu MŚ Formuły 125 odbędą się pod koniec sierpnie w Tarnopolu na Ukrainie.

Aluksne (Łotwa), Mistrzostwa Europy F4

Jedyny Polak na starcie tego czempionatu – Marcin Szymczyk z KS 51 Toruń – ostatecznie zajął 11 miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się Morgan Jenfast, to on wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy.  Szwed świetnie popłynął w dwóch ostatnich wyścigach i dzięki tym zwycięstwom przypieczętował sukces zdobywając łącznie 1100 punktów. Drugie miejsce zajął Fin Tuka Lehtonen (900 punktów), a trzecie Brytyjczyk Ben Jelf (895 punktów).

string(19) "2018-07-15 20:11:05"