Pechowy wyścig Bartłomieja Marszałka na Sardynii

Thani Al-Qemzi z Team Abu Dhabi wygrał czwarty tegoroczny wyścig wodnej Formuły 1. Na Sardynii wyprzedził Szweda Jonasa Anderssona i swojego kolegę z zespołu Shauna Torrente. Niestety, tego Grand Prix nie ukończył Bartłomiej Marszałek, którego bolid został poważnie uszkodzony.

Dzieki temu zwycięstwu Al-Qemzi zbliżył się na 9 punktów do swojego kolegi z zespołu Shauna Torrente w klasyfikacji generalnej Mistrzostwach Świata F1H2O.

Jonas Andersson, który broni mistrzowskiego tytułu, potwierdził swoją wysoką formę i mistrzowskie aspiracje. Za drugie miejsce zainkasował 15 punktów i jest obecnie trzecim zawodnikiem sezonu. Do wicelidera „generalki” Shauna Torrente traci ju tylko 18 oczek, a to oznacza, że dwa ostatnie wyścigi tego sezonu zapowiadają się niezwykle interesująco.

Kolejny imponujący występ Aleca Weckströma z Gillman Racing został nagrodzony czwartym miejscem, a zwycięski w trzeciej rundzie Holender Ferdinand Zandbergen dopełnił pierwszą piątkę na Sardynii.

Wyścig ukończyło tylko 9 z 15 łodzi: Phillippe Chiappe z China CTIC Team był szósty, Norweżka Marit Stromoy skończyła na siódmym miejscu, a duet Maverick Racing - Cédric Deguisne i Alexandre Bourgeot zostali sklasyfikowani na ósmym i dziewiątym miejscu.

W gronie tych, którym nie udało się dokończyć zawodów znalazł się Bartłomiej Marszałek. - Po dobrym starcie z 11 miejsca, jadąc na 6 pozycji, na 23 okrążeniu uderzyłem w kawał drewna pod wodą. Uszkodziłem układ sterowania przepustnicą i nie ukończyłem zawodów. Nie poddaje się i za 6 tygodni walczę dalej. Przed nami jeszcze 2 wyścigi w grudniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - wyjaśnił swoje niepowodzenie i ogromnego pecha Bartłomiej Marszałek.