Hydro GP – w Jedovnicach Polacy w czołówce

Pięciu Polaków ścigało się w czeskich Jedovnicach w zawodach otwierających sezon motorowodnych MŚ Formuły 125 i Formuły 500. Na podium stanął Sebastian Kęciński z KSMiM Trzcianka, który był drugi w F125.

Polak zajmował odpowiednio drugie, czwarte i trzecie miejsce, gromadząc łącznie 694 punkty. Wyprzedził go jedynie Estończyk Joonas Lember, zdecydowanie najszybszy zawodnik tych zawodów w Formule 125. Na dziewiątym miejscu ukończył zmagania Henryk Synoracki, a na dwunastym Michał Kausa.

Klasyfikacja F125 – 1. eliminacja MŚ (Jedovnice)

1. Joonas Lember (Estonia)

2. Sebastian Kęciński (Polska)

3. Todd Anderson (Stany Zjednoczone)

-----------------

9. Henryk Synoracki (Polska)

12. Michał Kausa (Polska)

W Formule 500 polskich barw bronili Marcin Zieliński i Cezary Strumnik. Ostatecznie, po nerwowym początku zawodów i anulowaniu pierwszego ślizgu, do klasyfikacji końcowej jedovnickiej rundy MŚ zaliczono wyniki z dwóch biegów. Zieliński zajął czwarte, a Strumnik piąte miejsce.

Klasyfikacja F500 – 1. eliminacja MŚ (Jedovnice)

1. Attila Havas (Węgry)

2. Erko Aabram (Estonia)

3. Andrea Ongari ( Włochy)

4. Marcin Zieliński (Polska)

5. Cezary Strumnik (Polska)

To dopiero początek długiego sezonu w prestiżowym cyklu Hydro GP. W oficjalnym kalendarzu UIM widnieją łącznie cztery eliminacje w Formule 125 i aż siedem w Formule 500. W ostatni weekend czerwca (24-26.06) zapraszamy na zawody do Żnina.