Artykuł

Dwóch Polaków na podium Mistrzostw Europy formuły F125!!!

Podczas minionego weekendu w niemieckiej miejscowości Bitterfeld odbyła się ostatnia - czwarta eliminacja Motorowodnych Mistrzostwa Europy w formule F125.

Po trzech pierwszych eliminacjach prowadził Włoch Manuel Zambelli, kolejne miejsca zajmowali dwaj nasi reprezetanci - Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK) oraz Marcin Zieliński (Szczeciński Klub Motorowodny LOK).

Zawirowania pogodowe utrudniały rozgranie zawodów. Odbył się tylko jeden bieg i to dopiero w niedzielę.

Czwartą eliminację wygrał Estończyk Marek Peeba, a Synoracki i Zieliński zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce. Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka) był piąty.

Dla Zambelliego start okazał się pechowy, ponieważ już na samym początku biegu uległ wypadkowi, uszkodził swoją łódź i nie ukończył wyścigu. Tym samym w generalnej klasyfikacji wypadł poza podium.

Mistrzem Europy został Henryk Synoracki, brązowy medal wywalczył Marcin Zieliński. Polaków przedzielił zwycięzca czwartej eliminacji - Marek Peeba.
Sebastian Kęciński również uplasował się w czołówce ostatecznie 5. miejsce.

string(1075) "

" ["id"]=> string(3) "332" ["intro"]=> string(166) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(60) "Dwóch Polaków na podium Mistrzostw Europy formuły F125!!!" ["url"]=> string(54) "dwoch_polakow_na_podium_mistrzostw_europy_formuly_f125" }