Dobry start Synorackiego na Węgrzech

Miejscowość Baja była kolejnym przystankiem w motorowodnych mistrzostwach świata F500 i mistrzostwach Europy F125. Polacy uczestniczący w zawodach startowali ze zmiennym szczęściem. Henryk Synoracki w F125 zajął wysokie drugie miejsce, Marcin Zieliński w F500 ukończył tylko pierwszy wyścig…

To były pierwsze punkty rozdane w tym sezonie w ME F125. Zawody otwierające sezon, które miały odbyć się we Włoszech zostały odwołane (przypomnijmy, że rzeka Pad nie nadawała się do przeprowadzenia bezpiecznej rywalizacji). Dunaj okazał się łaskawszy. Udało się rozegrać wszystkie trzy wyścigi, po których Henryk Synoracki mógł cieszyć się z drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej (w wyścigach zajmował dwa razy drugie i raz trzecie miejsce). Przed Synorackim był jedynie Włoch Alex Zilioli.

W MŚ F500 Marcin Zieliński, który debiutuje w tej klasie w 2015 roku, płynął bardzo dobrze w pierwszym wyścigu zajmując czwartą lokatę. W drugim starcie walcząc o trzecie miejsce odbił się na fali i wylądował na prawym pływaku swojej łodzi. Niestety, przy tym incydencie uszkodził silnik, który został kompletnie zalany wodą i w ten pechowy sposób zakończył rywalizację na Węgrzech. Szkoda, bo widać, że nasz zawodnik zaczyna czuć się coraz pewniej w swojej nowej łodzi.

Kolejne eliminacje ME O-125 i MŚ F-500 na początku sierpnia w Bitterfeld (Niemcy).

string(19) "2015-07-05 19:26:11"
    [0]=>
    }
  }
  string(1172) "

" ["id"]=> string(3) "689" ["intro"]=> string(337) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(37) "Dobry start Synorackiego na Węgrzech" ["url"]=> string(36) "dobry_start_synorackiego_na_wegrzech" }