Wyniki 2. rundy MP Skuterów Wodnych

W Ostrowie Warckim rozegrano kolejną rundę Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Na zbiorniku Jeziorsko zawodnicy rywalizowali w czterech klasach. Poznajcie najlepszych z nich.

W klasie Runabout GP1, czyli najmocniejszych skuterów, triumfował  najbardziej utytułowany polski zawodnik, Andrzej Wiśniewski. Reprezentant Polski wygrał oba wyścigi, wyprzedzając kolegę z zespołu BlackShadows Ełk Konrada Wróbla. Łącznie w tej klasie zgłoszonych było siedmiu zawodników.

Klasa Runabout GP1
1. Andrzej Wiśniewski (BlackShadows)
2. Konrad Wróbel (BlackShadows)
3. Mateusz Królik (JetRiders)

Silną obsadę (dziesięciu zgłoszonych zawodników) miała klasa Runabout GP2. Tu bezdyskusyjnie najlepszy okazał Konrad Wróbel, który triumfował w obu biegach. Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Królik, a na trzecim Damian Stryszowski.

Klasa Runabout GP2
1. Konrad Wróbel (BlackShadows)
2. Mateusz Królik (JetRiders)
3. Damian Stryszowski (ATV JetRacing)

W klasie Runabout GP4 zwyciężyła aktualna Mistrzyni Europy w bliźniaczej klasie „Ladies”, czyli Anna Jachimek. Był to sukces odniesiony na własnym terenie, bo reprezentantka Polski broni barw klubu PrimaJet Łódź, który był organizatorem i gospodarzem tej rundy MP.

Runabout GP4
1. Anna Jachimek (PrimaJet Łódź)
2. Adam Kunc (ATV JetRacing)
3. Damian Malgrab (Moto H2O Rybnik)

W klasie Stock Box od początku do końca zwodów sytuację kontrolował Dariusz Gryt z Moto H2O Rybnik. Drugi był Bartłomiej Janecki, a trzeci Marcin Warecha.

Runabout Stock Box
1. Dariusz Gryt (Moto H2O Rybnik)
2. Bartłomiej Janecki (JetRiders)
3. Marcin Warecha ((BlackShadows)

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

W tym sezonie planowana jest jeszcze jedna runda Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Jej areną będzie Rybnik. Wcześniej, w dniach 4-6 września, czekają nas emocje na najwyższym europejskim poziomie. W Ełku odbędzie się Finał Mistrzostw Europy. Zapraszamy!

string(2340) "

" ["id"]=> string(4) "1578" ["intro"]=> string(209) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(36) "Wyniki 2. rundy MP Skuterów Wodnych" ["url"]=> string(34) "wyniki_2_rundy_mp_skuterow_wodnych" }