Artykuł

Medale Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych rozdane nad Zegrzem

Na Zaledwie Zegrzyńskim w pobliżu Hotelu 500, została rozegrana ostatnia eliminacja Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych. Zawodnicy rywalizowali w pięciu klasach: RUNABOUT OPEN 2T (RO 2T), RUNABOUT STOCK 4T (RS 4T) oraz RUNABOUT OPEN 4T (RO 4T) to skutery siedzące, zaś w skuterach tzw. stojących w klasie JET OPEN (JET O) oraz w jeździe dowolnej (JET FREE). Ponieważ była to ostatnia eliminacja, rozdano również medale w łącznej klasyfikacji i poznaliśmy mistrzów Polski.
Ze względu na trudne warunki na Zalewie Zegrzyńskim, postanowiono zrezygnować z jednego biegu, więc zwycięzców rywalizacji zegrzyńskiej wyłoniły dwa wyścigi. W klasie RUNABOUT OPEN 2T (RO 2T) zwyciężył Robert Gładecki z klubu Jet Sport, który w pierwszym biegu był trzeci, zaś w drugim zostawił rywali daleko w tyle i z 41 punktami triumfował w szóstej eliminacji. Drugi był Witold Procyszyn, który uzyskał 35 „oczek”, o zaledwie dwa wyprzedzając Przemysława Bielawskiego z klubu Jet Sport. Gładecki został również mistrzem Polski w tej klasie, gromadząc w sześciu eliminacjach 111 punktów. Srebrny medal zawisł na piersi Jacka Szuberta, który miał na swoim koncie 94 punkty, zaś brązowy powędrował do kolegi klubowego Gładeckiego – Jacka Wasilewskiego (88 pkt.) W klasie RUNABOUT OPEN 4T (RO 4T) podium w szóstej eliminacji opanowali niemal w całości zawodnicy klubu Black Shadows. Pierwsze miejsce dla Andrzeja Wiśniewskiego (50 pkt.), zaś trzecie dla Dariusza Gryta (29 pkt.) Obu ełckich zawodników przedzielił Jacek Szubert z klubu Varsovia Team (36 pkt.). Ci sami zawodnicy triumfowali również w całej klasyfikacji, z tą różnicą, że obaj skuterzyści z Ełku zajęli dwa najwyższe stopnie podium: Wiśniewski (116 pkt.), przed Grytem (88 pkt.), zaś Szubert na stopniu najniższym z 80 pkt. W klasie RUNABOUT STOCK 4T (RS 4T) na Zalewie Zegrzyńskim najlepiej poszło gospodarzom, czyli zawodnikom klubu Jet Sport. W dwóch biegach najlepszy był Jacek Wasilewski, który był pierwszy i drugi i łącznie zgromadził 45 punktów, trzeci zaś jego kolega klubowy Przemysław Bielawski (31 punktów), który przegrał drugą lokatę o zaledwie jedno „oczko” z Pawłem Gudowskim z klubu GKS Jet Ski Team. Zwycięzca „zegrzyńskiej” eliminacji mógł cieszyć się ze srebrnego medalu w łącznej klasyfikacji MP, zaś srebrny nad Zegrzem Gudowski stanął na trzecim stopniu podium. Ostatnie, siódme, miejsce w tej szóstej eliminacji i 20 punktów uzyskał za to Jarosław Sobczak z Nysy i to wystarczyło mu do triumfu w łącznej klasyfikacji mistrzostw Polski 2010. W jedynej klasie skuterów tzw. stojących - JET OPEN (JET O) całe podium dla zawodników klubu Jet Sport: pierwszy Artur Gniadek (50 pkt.), drugi Tomasz Nowak (36 pkt.) i trzeci Sławomir Popczyński (29 pkt.). W klasyfikacji generalnej pierwszy również Gniadek (100 pkt.), 20 punktów przed Nowakiem i aż 54 przed trzecim Mariuszem Fułatem z Nysy. Pomimo, że na Zalewie Zagrzyńskim nie startowała klasa Jet S i tu rozdano medale mistrzostw kraju. Mistrzem Polski został z 75 punktami na koncie Artur Gniadek, który o 10 punktów wyprzedził wicemistrza sezonu 2010 – Tomasza Nowaka i o 27 trzeciego – Artura Jabłońskiego z Nysy. Po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy rywalizowali również w jeździe dowolnej (JET FREE). W szóstej eliminacji swoimi trickami popisywało się trzech zawodników. Najbardziej zachwycił jury Piotr Staszewski, przed Pawłem Brewką i Tomaszem Biernaczykiem. Dzięki temu Staszewski został pierwszym w historii mistrzem Polski we free style z końcowym wynikiem – 100 punktów, przed srebrnym Biernaczykiem – 85 pkt. oraz Czechem Jasroslavem Tirnerem (50 pkt.).

["content"]=>
  string(3272) "Ze względu na trudne warunki na Zalewie Zegrzyńskim, postanowiono zrezygnować z jednego biegu, więc zwycięzców rywalizacji zegrzyńskiej wyłoniły dwa wyścigi.

W klasie RUNABOUT OPEN 2T (RO 2T) zwyciężył Robert Gładecki z klubu Jet Sport, który w pierwszym biegu był trzeci, zaś w drugim zostawił rywali daleko w tyle i z 41 punktami triumfował w szóstej eliminacji. Drugi był Witold Procyszyn, który uzyskał 35 „oczek”, o zaledwie dwa wyprzedzając Przemysława Bielawskiego z klubu Jet Sport. Gładecki został również mistrzem Polski w tej klasie, gromadząc w sześciu eliminacjach 111 punktów. Srebrny medal zawisł na piersi Jacka Szuberta, który miał na swoim koncie 94 punkty, zaś brązowy powędrował do kolegi klubowego Gładeckiego – Jacka Wasilewskiego (88 pkt.)

W klasie RUNABOUT OPEN 4T (RO 4T) podium w szóstej eliminacji opanowali niemal w całości zawodnicy klubu Black Shadows. Pierwsze miejsce dla Andrzeja Wiśniewskiego (50 pkt.), zaś trzecie dla Dariusza Gryta (29 pkt.) Obu ełckich zawodników przedzielił Jacek Szubert z klubu Varsovia Team (36 pkt.). Ci sami zawodnicy triumfowali również w całej klasyfikacji, z tą różnicą, że obaj skuterzyści z Ełku zajęli dwa najwyższe stopnie podium: Wiśniewski (116 pkt.), przed Grytem (88 pkt.), zaś Szubert na stopniu najniższym z 80 pkt.

W klasie RUNABOUT STOCK 4T (RS 4T) na Zalewie Zegrzyńskim najlepiej poszło gospodarzom, czyli zawodnikom klubu Jet Sport. W dwóch biegach najlepszy był Jacek Wasilewski, który był pierwszy i drugi i łącznie zgromadził 45 punktów, trzeci zaś jego kolega klubowy Przemysław Bielawski (31 punktów), który przegrał drugą lokatę o zaledwie jedno „oczko” z Pawłem Gudowskim z klubu GKS Jet Ski Team. Zwycięzca „zegrzyńskiej” eliminacji mógł cieszyć się ze srebrnego medalu w łącznej klasyfikacji MP, zaś srebrny nad Zegrzem Gudowski stanął na trzecim stopniu podium. Ostatnie, siódme, miejsce w tej szóstej eliminacji i 20 punktów uzyskał za to Jarosław Sobczak z Nysy i to wystarczyło mu do triumfu w łącznej klasyfikacji mistrzostw Polski 2010.

W jedynej klasie skuterów tzw. stojących - JET OPEN (JET O) całe podium dla zawodników klubu Jet Sport: pierwszy Artur Gniadek (50 pkt.), drugi Tomasz Nowak (36 pkt.) i trzeci Sławomir Popczyński (29 pkt.). W klasyfikacji generalnej pierwszy również Gniadek (100 pkt.), 20 punktów przed Nowakiem i aż 54 przed trzecim Mariuszem Fułatem z Nysy.

Pomimo, że na Zalewie Zagrzyńskim nie startowała klasa Jet S i tu rozdano medale  mistrzostw kraju. Mistrzem Polski został z 75 punktami na koncie Artur Gniadek, który o 10 punktów wyprzedził wicemistrza sezonu 2010 – Tomasza Nowaka i o 27 trzeciego – Artura Jabłońskiego z Nysy.

Po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy rywalizowali również w jeździe dowolnej (JET FREE). W szóstej eliminacji swoimi trickami popisywało się trzech zawodników. Najbardziej zachwycił jury Piotr Staszewski, przed Pawłem Brewką i Tomaszem Biernaczykiem. Dzięki temu Staszewski został pierwszym w historii mistrzem Polski we free style z końcowym wynikiem – 100 punktów, przed srebrnym Biernaczykiem – 85 pkt. oraz Czechem Jasroslavem Tirnerem (50 pkt.)."
  ["id"]=>
  string(1) "6"
  ["intro"]=>
  string(490) "Na Zaledwie Zegrzyńskim w pobliżu Hotelu 500, została rozegrana ostatnia eliminacja Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych. Zawodnicy rywalizowali w pięciu klasach: RUNABOUT OPEN 2T (RO 2T), RUNABOUT STOCK 4T (RS 4T) oraz RUNABOUT OPEN 4T (RO 4T) to skutery siedzące, zaś w skuterach tzw. stojących w klasie JET OPEN (JET O) oraz w jeździe dowolnej (JET FREE).

Ponieważ była to ostatnia eliminacja, rozdano również medale w łącznej klasyfikacji i poznaliśmy mistrzów Polski."