Dobry początek MŚ w wykonaniu Polaków

Kuwejt gościł najlepszych skuterzystów świata walczących w UIM-ABP World Championship po raz pierwszy w historii. W zawodach wystartowało dwóch Polaków – Andrzej Wiśniewski  zajął 6 miejsca, a Konrad Wróbel 18 miejsce.

Po środowych kwalifikacjach i walce o Pole Position sytuacja naszych zawodników wydawała się bardzo skomplikowana. Andrzej Wiśniewski miał problemy techniczne, na dodatek gdy zostały one rozwiązane i zamierzał wrócić do walki o jak najlepszą pozycją startową, sesja została przerwana. To oznaczało, że ełczanin musiał startować do pierwszego wyścigu z końca stawki. Konrad Wróbel na wypożyczonym skuterze, który okazał się dużo wolniejszy od maszyn zawodników ze światowej czołówki (w specyfikacji technicznej bliższej GP2), wywalczył ostatecznie 17 miejsce.

Pierwszy wyścig (rozegrany z piątek) dał nam sporo powodów do radości. Andrzej Wiśniewski szalał na akwenie i potwierdził światową klasę. Udało mu się awansować na szóstą pozycję. Konrad Wróbel także poprawił się względem pozycji startowej i finiszował na początku drugiej dziesiątki. Ostatecznie został sklasyfikowany na trzynastym miejscu.

W drugim wyścigu Polakom ponownie przyszło przedzierać się w górę punktowanych miejsc. Popularny „Amper” zakończył MOTO2 na niezłym ósmym miejscu. Mniej szczęścia miał Konrad Wróbel. Wypożyczony skuter nie wytrzymał trudów rywalizacji i po awarii turbo nie był w stanie kontynuować ścigania.

Ostatecznie z Kuwejtu Andrzej Wiśniewski wraca z 28 punktami i szóstą lokatą w klasyfikacji generalnej MŚ, a Konrad Wróbel z 8 punktami i osiemnastą pozycją. Biorąc pod uwagę problemy sprzętowe, te wyniki należy uznać za spory sukces.

Najlepszy w Kuwejcie był Yousef Al Abdulrazzaq z … Kuwejtu (45 pkt). Na drugim miejscu pierwszą rundę tegorocznych MŚ zakończył Norweg Marcus Jorgensen (44 pkt), a na trzecim Francuz Jeremy Perez (36 pkt).

To dopiero początek sezonu w Mistrzostwach Świata Skuterów Wodnych. Organizatorzy cyklu planują rozegranie w 2020 roku jeszcze sześciu eliminacji. Na razie potwierdzone są zawody w Chinach, Portugalii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

string(19) "2020-02-15 17:41:40"