Andrzej Wiśniewski liderem MŚ skuterów wodnych!

Reprezentant Polski awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata po bardzo dobrym występie w Chinach, trzeciej tegorocznej rundzie UIM Aquabike World Championship, gdzie zajął trzecie miejsce.

Po dwóch tegorocznych rundach mistrzostw świata (GP Portugalii, 10-12 maja; GP Włoch, 31 maja - 2 czerwca) Andrzej Wiśniewski był na wysokiej trzeciej pozycji klasyfikacji generalnej, w najsilniejszej klasie skuterów siedzących Runabout GP1. Równa i skuteczna jazda w zawodach w chińskim mieście Qingdao nad Morzem Żółtym, dała mu awans na pozycję lidera światowego czempionatu!

W pierwszym wyścigu Grand Prix Chin, który został rozegrany w sobotę, Polak zajął szóstą pozycją (15 punktów). W niedzielę, podczas drugiego wyścigu tego weekendu, stoczył zaciętą walkę o podium i ostatecznie zajął trzecie miejsce (20 punków). Suma punktów z MOTO1 i MOTO2 zapewniła mu najniższy stopień podium w Grand Prix Chin.

Nasz doświadczony reprezentant w obecnym sezonie zgromadził łącznie 104 punkty i jest liderem klasyfikacji generalnej MŚ. Wiśniewski wyprzedza o 7 punktów Kuwejtczyka Yousefa Al Abdulrazzaqa i pochodzącego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskih Rasheda Al Tayera. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej MŚ  zajmują Duńczyk Marcus Jorgensen (93 punkty),  Szwed Samuel Johansson (93 punkty) i Francuz Jeremy Perez (87 punktów).

Do zakończenia tegorocznego sezonu MŚ skuterów wodnych pozostały jeszcze jedne zawody, które zostaną rozegrane w Szardży (Zjednoczone Emiraty Arabskie)  w drugiej połowie grudnia.

(FOTO: Dariusz Olejnik)

string(19) "2019-10-13 15:14:15"